Polisliğe özendiği için aracına radar taktırmış!

İçinde radar düzeneğinin yanı sıra, cop, 15 tabanca mermisi, tepe lambası ve güvenlik kamerası bulunan esrarengiz otomobilin sürücüsü, polise verdiği ifadede, 'Polis olmayı çok istedim ancak olamadım. Bu, içimde uhde kaldı' dedi

26 Ağustos 2014, Salı 12:06
A A

Adana'nın Merkez Seyhan ilçesinde 3 gün önce devriye görevi yapan polis ekiplerince şüphe üzerine durdurulan ve içine radar düzeneği kurulduğu tespit edilen 01 SF 191 plakalı otomobilde gözaltına alınan sürücü U.Y. ile araçtaki A.S.A’nın, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

İÇİNDE UHDE KALMIŞ


U.Y’nin, ifadesinde, "Polis olmayı çok istedim ancak olamadım. Bu, içimde uhde kaldı" dediği öğrenildi.

Otomobile radar düzeneği kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.'ARKADAŞIMI YOLDAN ALDIM'

Zanlı, arkadaşı A.S.A’yı yolda görüp oto tamircisine gitmek için araca aldığını öne sürdüğü de kaydedildi. Bilgisine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan araç sahibi ve U.Y’nin babası M.Y’nin, oğlunun polislere sempatisi olduğunu söylediği öğrenildi.

'KAMU GÖREVİNİ USULSÜZ ÜSTLENME'

Şüpheliler, "kamu görevini usulsüz üstlenme", "6136 sayılı ateşli silahlar kanununa muhalefet", "özel işaret ve kıyafet bulundurma" suçlarından sevk edildikleri adliyeye tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İÇİNDE YOK YOK


Öte yandan, radar düzeneği sökülen aracın, sahibine teslim edildiği bildirildi. Radar düzenekli otomobilde, cop, 15 tabanca mermisi, tepe lambası, güvenlik kamerası ve tablet bilgisayar da bulunmuştu.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;