Polisten kaçtılar, vinç altına girdiler

Başakşehir'de, bir müzikhol çıkışı bıçakla yaralama olayına karıştıkları iddia edilen 4 kişi, kaçarken park halindeki vincin altına girdi. Araçtakilerden 1'i ölürken, 3 kişi ise ağır yaralandı

Pazartesi, 27 Aralık 2010 - 09:36

Polisten kaçtılar, vinç altına girdiler

İddiaya göre, Muzaffer İpek, Hasan Başar, İsmail Gülen ve Sinan Zent, İstanbul İkitelli’de bir müzikhole giderek eğlendi. Müzikhol çıkışı şahıslar, tartıştıkları 1 kişiyi bıçakla yaralandıktan sonra geldikleri 34 VL 189 plakalı otomobille kaçtı.

Polis plakasını aldığı otomobili takibe aldı. Polisten kaçmayı başaran şahıslar, bulunduğu otomobil Bahariye Caddesi’nde kontrolden çıkarak park halindeki bir vince arkadan çarptı.

Hurdaya dönen otomobildeki İsmail Gülen ve Sinan Zent sağlık ekipleri tarafından araçtan çıkarıldı. İsmail Gülen Bakırköy, Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Sinan Zent ise Bağcılar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Muzaffer İpek ve Hasan Başar’ı kurtarmak için olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri önce Hasan Başar’ı sıkıştığı yerden çıkardı. Hasan Başar, ambulansla Özel TEM Hospitol’e götürüldü.

Otomobil içinde hayatını kaybeden Muzaffer İpek ise yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından sıkıştığı yerden çıkarılarak aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Hasan YILDIRIM/İstanbul (DHA)

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle