'Porsche Katili' Nissan GT-R

Saatte 314 kilometreye ulaşan süratiyle o bir 'Porsche Katili'

25 Kasım 2009, Çarşamba 14:43
A A

Japonya'da Aralık 2007, ABD'de Temmuz 2008, dünyanın geri kalanında ise Mart 2009'da piyasaya çıkmış olmasına rağmen, bu kısa süre içinde bir anda efsane olan Nissan Skyline GT-R, tüm dünyanın en çok sevdiği otomobillerin başında geliyor.

ALÜMİNYUM-ÇELİK GÖVDE

Kişiye özel modifikasyonlarla çok daha çarpıcı bir görünüm kazanan bu araç, 2008-2009 Yılın Otomobili Japon Ödülleri'nde En İleri Teknoloji Ödülü'nü kazanmıştı. Skyline GT-R alüminyum ve çeliğin bileşiminden oluşmuş yeni ve gelişmiş bir gövde yapısıyla tam bir tasarım harikası. 

SAATTE 314 KİLOMETRE

Saatte 314 kilometreye ulaşan süratiyle adından “Porsche Katili” olarak söz ettiren GT-R’da, 3.8-litrelik twin turbo V6 “VR38” motor görev yapıyor. GT-R’ın “Supercar” olarak nitelendirilmesini sağlayan ve sportif sesiyle dikkat çeken bu motor, 6400d/d’de 480 beygir gücü üretiyor. GT-R’ın en büyük özelliklerinden birisi de, dünyanın ilk bağımsız dört çeker aktarma sistemine sahip olması. Araç, iç mekanda fonksiyonellik, kullanım kolaylığı ve konforu bir arada sunuyor.

6 VİTES, ÇİFT DEBRİYAJ

Dünyanın ilk 6 vitesli çift debriyajı ve gelişmiş dört çeker sistemine sahip bu araç, karmaşık tasarlanmış elektronik kontrol ünitesinin, sürücüye bir yarış otomobilinde var olan tüm teknik verileri anında aktarma özelliğiyle de göz kamaştırıyor.

VE İŞTE ÖDÜLLERİ...

Top Gear - En İyi Spor Otomobil - Ocak 08
Auto Express – Yılın En İyi Spor Otomobili – Ağustos 08
Autocar – Sürücülerin Seçtiği Yılın Otomobili – Eylül 08
Auto Express – Yılın Performans Otomobili – Ekim 08
Japanese Performance – Yılın Otomobili – Aralık 08
Evo – Yılın Otomobili – Kasım 08
Vehicle Dynamics International - Yılın Otomobili – Kasım 08
Performance Car – Yılın Otomobili – Aralık 08
CAR magazine – Yılın En İyi Otomobili 2008

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;