Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Ekim 2017)

Haydar Dümen 11 Ekim 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı  

11 Ekim 2017, Çarşamba 17:21
A A
NORMALDEN BÜYÜK

NORMALDEN BÜYÜK

22 yaşındayım. Penisimin boyu normalden büyük. Bu bana ileride sorun olur mu? CEVAP  Değerli okurum, penisinin boyunun ileride sorun olup olmayacağına partnerin karar verin. Çünkü ona dokunup değiştiremiyoruz.  

HENÜZ MİLLİ OLMADIM

HENÜZ MİLLİ OLMADIM

20 yaşındayım, milli olmadım. Mastürbasyonda erken boşalıyorum, neden acaba? CEVAP  Değerli okurum, ‘Nedendir be kömür gözlüm nedendir, şu geceleri benim uyumayışım’ diye sevgilin sana bu şarkıyla sorsa, vereceğin yanıtları ben sıralayayım. 1) Beni düşünmekten. 2) Ne zaman kavuşacağımızı hayal etmekten. 3) Buluştuğumuzda neler yapacağın ya da yapmayacağından. 4) Sınır aşılmışsa nereye kadar izin vereceğinden. 5) O halimi de beğenir mi kuşkusundan. Gelelim milli olma işine; bunu senin tercihine bırakıyorum. Benim yönlendirmemle bu işler olmaz. Aklını başına al, kendine gel diye hekimlik nasihatımı çekiyorum.  

HAMİLE KALIR MI?

HAMİLE KALIR MI?

3 yıllık ilişkim var. 23 yaşındayım. Arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Bu ay adeti gecikti. Hamile kalma ihtimali olabilir mi? CEVAP  Değerli okurum, sanırım olmadı. Ama sürtünme türü ilişkilerde cinsel organ üzerine akan meniden gebe kalma olasılığı var. Ama bunun oranı konuşulur. İçimden gelen ses kızın gebe olmadığını söylüyor. Biraz daha bekleyelim.  

KOCAMDAN BOŞANSAM MI?

KOCAMDAN BOŞANSAM MI?

24 yaşında, 1 yıllık evli kadınım. Eşim 29 yaşında, 1.78 boyunda, 100 kilo. İlişkiden zevk almıyorum. Kocamın penisi 5 santim, sertleşmiyor, erken boşalıyor. “Zevk almıyorum” deyince “Vajinan çok geniş ondan” dedi. Annemin zoruyla evlendim. Boşanmak istiyorum. Ne dersiniz? CEVAP  Sevgili okurum, doğru düşünüp doğru karar vermişsin. Adamın seni suçladığı bahane yanlış. Evlilik geminin bütün yolları kapalı, sanki buz dağları arasında sıkışmış gibisin. Önünüzde ortalama 50 yıl var. Bu ortam ve koşullarda 50 yıl çekilmez. Bunları sen görüyorsun. Kuru sözler, nasihatlerle buzlar erimez. Yani lafla gemi yürümez, yine de ailene anlat, desteğini al, böylece adamına da iyilik etmiş ol.  

DEPRESYONDAYIM

DEPRESYONDAYIM

Cinsel organımın yüzünden depresyona girdim. Ereksiyon hali bile 9 santim. Sizce penisi uzatma yolu var mı? CEVAP  Değerli okurum, sakın kilo alma, depresyondan iradenle hemen çık. Penisinin boyu ameliyatla 1-2 santim büyütülebilir. Ama şimdi değil. Bu iş evleneceğin zaman olmalı. Yani çare var.  

SÜREKLİ KAN GELİYOR

SÜREKLİ KAN GELİYOR

26 yaşındayım. Eşim ilişkide zevk almıyor ve acı çekiyor. Sürekli kan geliyor. 1 aydır ilişkiye giriyoruz. Yardımcı olur musunuz? CEVAP  Değerli okurum, önce eşini bir kadın doğum uzmanına götüreceksin. Bir şey varsa tedavi olacak. Sorun devam ederse düşünürüz. Bu ağrıları yok ederiz.

PENİSİM EĞRİ

PENİSİM EĞRİ

Penisimdeki eğrilik ilişkiye girmeye engel olmuyor ama kendimi rahatsız hissediyorum. Düzeltmek mümkün mü? CEVAP  Değerli okurum, bu konuda uzman ürolog doktorlar var. Birkaç gün hastanede yatman yeterli. Ama düzeltmeye ihtiyaç var mı, yok mu olayına hekim görerek karar versin.  

KIZLIK ZARI BOZULACAK MI?

KIZLIK ZARI BOZULACAK MI?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girmeye karar verdik ama korkuyorum. Canımın yanması kızlığımın bozulacağına işaret mi? CEVAP  Sevgili okurum, olabilir de, olmayabilir de. Ama kendini sıkıyor, bacaklarını kasıyorsan canın yanar. Ateşle barut yan yana durmaz. Aman barutu patlatmayın. İki taraf da zarar görür. Fitil de baruta çok yaklaşırsa ne olur ne olmaz ateşleniverir. Benden sadece bu kadar uyarı. Gerisi size kalmış.  

SPERMLERİM ARTAR MI?

SPERMLERİM ARTAR MI?

17 yaşındayım. Uzun süre mastürbasyon yapmamak sperm sayısını artırır mı? CEVAP  Değerli okurum, hadi dediğin olsun. Bu yaşta böyle şeyleri kafana takma. Artsa ne olacak, artmasa ne olacak? Hayat koşusuna çok erken başlamışsın. Umarım ayağın tökezlenip düşmezsin.  

GEBE Mİ?

GEBE Mİ?

Kız arkadaşımla ilişkiye girerken prezervatif içinde kaldı. Boşaldıktan sonra çıkardık. Acaba kız arkadaşım hamile kalmış mıdır? CEVAP  Değerli okurum, sabredin. Kız arkadaşın adetini görmezse 15-20 gün daha bekleyin. Sonra gebelik testi yaptırırsın. Bu dediğim süreyi de kafanıza bir şey takmadan atlatın. Çünkü gebelik olasılığı zayıf.  

NEDEN BOŞALAMIYOR?

NEDEN BOŞALAMIYOR?

Sevgilim 24 yaşında. İkimizin de tecrübesi yok. Mastürbasyon yapıp film izlediğinde boşalamıyor. Bu durum nasıl düzelir? CEVAP  Sevgili okurum, zamanla alışır. Bir kere bunun adı ilişki olduktan sonra konulur. Eğer öyleyse zaman lehinizde çalışır. Ama değilse durum budur. Buna alışmanız ve idare etmeniz gerekir.  

SİVİLCEM FAZLA

SİVİLCEM FAZLA

Her gün en az 1-2 defa mastürbasyon yapıyorum. Yüzümde birçok sivilce var. Mastürbasyonun sivilceyle ilgisi var mı? CEVAP  Değerli okurum, vardır desem bırakacak mısın? Bırakmayacaksın. İleride başka türlü de zararı olur desem. Yine boş bulunacaksın. Sivilceler bir gün yok olacak. Mastürbasyonu azalt, haftada 3’e indir.  

ÇOK ACI ÇEKTİM

ÇOK ACI ÇEKTİM

23 yaşında kızım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, acı çektim. Ne yapayım? CEVAP  Sevgili okurum, bu defteri kapat. Bu acılar ruhunda birikim yapar, cinsellikten soğursun. Partnerin de hoyrat anlaşılan. Bir süre ilişkinizin bu bölümüne ara verin.  

KIZLIK ZARI YIRTILMIŞ MIDIR?

KIZLIK ZARI YIRTILMIŞ MIDIR?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Ertesi gün pembemsi bir akıntı ve 2 damla kan görmüş. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur? Ne kadar kan gelir? CEVAP  Değerli okurum, bir yerden kan gelirse orada bir zedelenme olmuş demektir. Kılcal damarlar incinmiştir, bunun bir başka adı zarın yırtılmasıdır. Ama belki de olmamıştır. Sizler böyle dolu dizgin gidin. Sonra da samanlıkta toplu iğne arayın.