Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Mart 2018)

Haydar Dümen 12 Mart 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...  

12 Mart 2018, Pazartesi 14:43
A A
KUŞ HALSİZ, BEN YORGUN

KUŞ HALSİZ, BEN YORGUN

22 yaşındayım, 10 aydır sevgilimle her gün ilişkiye giriyorum. Kuş halsiz, ben 12 kilo verdim. Doktora gidemiyorum. Yardım edin.   CEVAP   İşte geldin doktorun en âlâsına, kendisine, geleceğine, kızın kuracağı dünyaya saygısı olmayanlara da dili keskin Hocanıza. Yavrum, insan evladı, bulmuşsun kızı, sabah-akşam alamamışsın hızını. Ne geleceğini ne kimliğini ne de bu işin ne olacağını düşünmeden basmışsın gaza. Neyse bu maratonda 12 kilo vermişsin. Merak etme, geri alacaksın. Belki ileride kilonu 2’ye katlayacaksın ama bir şey var ki bu kızla ilgili bir gün vicdanının sızladığını duyarsan geç kalmış olmayacak, duymazsan insanlıktan sınıfta kalacaksın.  

İSTEKSİZLİK BAŞLADI

İSTEKSİZLİK BAŞLADI

Benim sorunum her gün bir kızla ilişkiye girmem. 37 yaşındayım ama bugünlerde isteksizlik başladı. Ne yapmam gerekiyor?   CEVAP   Utanma, arlanma, suçlu olma, aile kavramına ihanet, kandırmaca, hovardalık, yalancılık, düzensizlik, Kazanova, kadın avcısı, acımasız, kendini düşünen, egoist, para ya da dil cambazı v.s., v.s. Daha devam etmeyelim, sayfa dolmadan bana da yer kalsın. Şu yukarıda sözcüklerin ilk harflerini sıralar. UASOAKİKHYDKKAAKDEPDC. Karşına şu anlamsız, kaos bir kişilik çıkacak. Eğer bu yola devam edersen, işte sen busun.    

KOCAM YATAKTAN KAÇIYOR

KOCAM YATAKTAN KAÇIYOR

25 yaşındayım, 3 aylık evli kadınım. Evlendiğime çok pişmanım. Çünkü kocam sevişirken sıkılıp yataktan kalkıp gidiyor. Öylece kalıyorum. Ne yapmalıyım?   CEVAP   Sevgili okurum, ne yazık ki piyangodan bu çıktı. Neylersin, ne edersin? Aile olmanız için eşlerin birlikte yardımlaşma ve el ele çözüm aramaları gerekir. Kızım, önce kocanla net ve açık konuş. Psikolojik yardım almak için birlikte danışmana, uzmana gidin. Kişisel sorunlarınız varsa, çözmeye gayret edin. Ancak cinsel konuda probleminiz olursa onu da bana havale edin. Kurtulsun bu yuva ya da herkes gitsin kendi yoluna.  

NEDEN BOŞALAMADIM?

NEDEN BOŞALAMADIM?

21 yaşındayım. 3-4 gün önce kız arkadaşımla ilişkiye girdim. İlkinde erken boşaldım ama ikincisinde kendimi zorlamama rağmen boşalamadım. Bu benim açımdan bir sorun olabilir mi?   CEVAP   Değerli okurum, bir denemeyle ne kaptanlık öğrenilir, ne pilotluk. Asla unutmanı istemediğim bir özlü söz var: “Tecrübe, en değerli hocadır ama ücreti fazladır” demişler. Önce heyecanlarını kontrol etmeyi, sonra telaşlanmamayı öğren. Sonra kendinle ilgili kuşkuları bastırmaya çalış. Her şey yoluna girer.    

YARIM KALIYOR

YARIM KALIYOR

32 yaşındayım. Bu zamana kadar girdiğim ilişkiler yarım kaldı. Çünkü benimki çok büyük. Ne yapmalıyım?   CEVAP   Değerli okurum, yarım yarım ilişkiye devam. Şimdilik başka çözüm yolu yok.    

SİZCE HAMİLE Mİ?

SİZCE HAMİLE Mİ?

20 yaşındayım, partnerim de 24 yaşında. Birkaç gün önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Ben prezervatif kullandım. Ama prezervatif patlamış. Kız arkadaşım ertesi gün hapı aldı. Sizce hamile midir?   CEVAP   Değerli okurum, hamile kalma ihtimali elbette var. Burada tartışılan oran yani yüzdesi bana göre zayıf. Beklemekten başka çaresi yok. 15 gün sonra test yaparsınız ve durum ortaya çıkar.    

BAŞIM ÇOK AĞRIYOR

BAŞIM ÇOK AĞRIYOR

20 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken baş ağrısı çekiyorum. Acaba kendimi kastığım için mi? Yoksa hastalık mı?   CEVAP   Değerli okurum, bedenin isyan ediyor. Kendini kassan aşağıdaki organlarda da kasılma olur. Ancak boyun kaslarını da kasıyorsan başın ağrıyabilir. Benim sana önerim, bu baş ağrılarına önem vermen.  

KAN GELMEYİNCE KIZDIM

KAN GELMEYİNCE KIZDIM

21 yaşındayım. Sevgilimle cinsel ilişkiye girdik ama ondan hiç kan gelmedi. Bu olaydan sonra sevgilime çok sert davrandım. Sizce ne yapmalıyım? Ne olur bana yardım edin.   CEVAP   Değerli okurum, özür dilemen gerekir. Senden başka kimse oraya elini sürmedi. Biraz yumuşa ve kendini de affettir.  

EŞİM NEDEN İSTEKSİZ?

EŞİM NEDEN İSTEKSİZ?

45 yaşındayım. Eşim 42 yaşında. 18 senelik evliyim. 2-3 yıl önceye kadar cinsel hayatımız iyiydi. Ama son yıllarda eşim istemiyor. Ama benim isteğim bitmedi. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Tedaviye de ikna olmuyor. Ne yapmalıyım?   CEVAP   Değerli okurum, böyle durumlarda kadınlar cinselliğe veda ediyorlar. Burada iş sana düşüyor. Onun ateşini yakmak için duygusal davranışlar, seksin dışındaki ilişkilerinizde sevgi, saygı göstermek, onu onurlandırmak ve yüceltmek şart. Fantezileri kullandığınızı sanmıyorum. İpin ucu senin elinde. Şu anda kaptan sensin. Sana gerekli rotaları verdim.    

İLİŞKİYE GİREMİYORUM

İLİŞKİYE GİREMİYORUM

44 yaşındayım. 26 yaşında bir sevgilim var. Sertleşme oluyor ama sevişmeye başlayınca sertliğini yok ediyor. Ne yapmalıyım?   CEVAP   Değerli okurum, penisin sertleşmesi iradeye bağlı olmadığından panikliyor, korkuyorsun. Önemli olan bu gibi durumlarda penise gelen damarlar açık mı, kapalı mı? Yoksa gelen kanı sifon tutuyor m, tutmuyor mu bunun ölçümü gerekiyor. Buna bakılmalı ki doğru yoldan sizi mutlu amacın tahtına oturtabilelim.  

KIZLAR BENİ ZORLUYOR

KIZLAR BENİ ZORLUYOR

19 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Ama kızlar beni ilişkiye zorluyor. ‘Başaramayacağım’ korkusu taşıdığım için vazgeçiyorum. Ne yapmalıyım? Cinselliği istemeyince kızlar beni bırakıp gidiyor. Ne yapmalıyım?   CEVAP   Değerli okurum, sen yeryüzüne gelmiş en dayanılmaz erkek misin? “Her kız işini, gücünü, aklını, fikrini unutup şu adamın koynuna nasıl girsem?” diye düşünüyor sanıyorsan, bu paranoyadır. Bu kadar çokluk arasında, biriyle dene bakalım. Sonuç ne olacak? Unutma ki, herkes ilk birleşmelerde bazı beklenmedik sorunlar yaşanabilir. Bunlar önemli değildir.  

NE KADAR KAN GELMELİ?

NE KADAR KAN GELMELİ?

21 yaşında kızım. 2 yıldır bir arkadaşım var. Sevgilimle yüzeysel bir şeyler yaşadık. Acı yoktu ama 1-2 damla kan gördüm. Kızlık zarı bozulursa ne kadar kan gelir?   CEVAP   Sevgili okurum, soruların tümü kişiden kişiye değişir. Hiç acı duymayan da olur, az ya da çok acı duyan da. Sen benden çok kapalı bir kutu içindeki bilmeceyi çözmemi istiyorsun. İç çamaşırında gördüğün kan adet kanıyla da kızlık kanıyla da ilgili olabilir. Tahmini düşüncem zarla ilgili değil. Zar yerinde duruyor.  

BENİMKİNDEN BÜYÜKMÜŞ

BENİMKİNDEN BÜYÜKMÜŞ

26 yaşındayım, penisim 17 santim. Kız arkadaşım filmlerdekilerin penisinin benimkinden daha büyük olduğunu söyledi. Ne yapmalıyım?   CEVAP   Değerli yavrum, ideal boy ve boyutlardasın. Dahası biraz santimetreler fazla. Kız arkadaşın o porno filmlerin gazına gelmiş, sanıyorum ki ileride fena halde düş kırıklığına uğrayacak.  

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.