Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Aralık 2017)

Haydar Dümen 15 Aralık 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Birbirinden ilginç sorulara Haydar Dümen birbirinden farklı cevaplar verdi. Ünlü doktor cevaplarıyla şaşırtmaya devam ediyor.

15 Aralık 2017, Cuma 17:00
A A
PENİSİM KÜÇÜCÜK

PENİSİM KÜÇÜCÜK

18 yaşındayım 1.72 boyunda, 95 kiloyum. Penisim çok küçük, ereksiyon hali 8 santim. Ne yapmalıyım? RUMUZ: GENCERKEK CEVAP  Ey geleceğin umudu, anasının, babasının oğlu, ey evlendiğinde doğacak çocukların babası. Halen ilkokula giden, sarı saçlı mavi gözlü kızın müstakbel kocası. Ey yemekten iştahlı, köşemizi okumaktan yana şanslı okurum. Uyarsan önerimize, 10 yıl daha katarsın ömrüne. Çık sokağa, bak sağa, sola, kızları çoğu seninle ilgili. Senin de havan etkili. Organ 2-3 santim daha uzadı, değerli okurum da güven kazandı. Çünkü penis boyu mutluluğun ölçüsü değildir. Her yerde mutluluk insanlara bağlıdır.

 İLİŞKİ MİDEMİ BULANDIRIYOR

İLİŞKİ MİDEMİ BULANDIRIYOR

12 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Cinsel ilişkiye girmek istemiyorum ve midem bulanıyor. Ne olur bana yardım edin. CEVAP  Sevgili okurum, aile bir bütündür. Aileyi ilgilendiren konularda olaya bu bütünlük çerçevesinden bakılır. Yani kişiler değil, evlilik tedavi edilir. Her olayda bilinçli ya da bilinçaltı bir neden mutlaka vardır. Örneğin; soğudun, eşine kırıldın, tarzından ve yaşam şeklinden bıktın, aradığını bulamadın gibi sebepleri sık görürüz. Bunlar mutluluğun engelleridir. İki çocuğun var. Evliliğin devam edecek. Karar için tutsun eşin elinden, düşün uzmanın yoluna. “Ne koparırsak kâr” deyin, evliliği sürdürün.

 ARTIK ZEVK ALMAZ OLDUM

ARTIK ZEVK ALMAZ OLDUM

27 yaşında, 6 yıllık evliyim. Eşimle haftada 2-3 defa ilişkiye giriyorduk. Artık ilişkiden zevk almıyorum. 2 yıldır kimseyle olmadım. Ne yapayım? CEVAP  Değerli okurum, “2 yıldır kimseye birlikte olmadım” ne demek? Bu sözün kapsamına eşin de giriyorsa o ne diyor? Senin bu tavrını nasıl içine sindiriyor? Bu koşullarda sende ciddi bir sorun olmalı. Hem kendi yapını ve sağlığını, hem de evliliğini korumalısın. Bir de bıkkınlık diye bilinen evliliğin kanseri vardır. Sen ki bu belaya erken düşmüş, şansına küsmüş gibisin. Evlilik yaz-boz tahtası değildir. 21 yaşında evlenirsen, ne imza attığın kalemin ne de yazı yazdığın kağıdın güvenilirdir. Keşke şu 6 yılı bekar geçirseydin ve içgüdülerine yüz vermeseydin.  

 NE ZAMAN KAN GELECEK?

NE ZAMAN KAN GELECEK?

25 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla defalarca ilişkiye girdim, kan gelmedi. Böyle bir şey neden oluyor? Kızlık zarım esnek mi? Ne zaman kan gelir? CEVAP  Esnek yavrum, esnek. Kan gelmeyecek gibi.  

KARIM NEDEN BÖYLE?

KARIM NEDEN BÖYLE?

42 yaşındayım, karım da 39 yaşında. 11 yıllık evliyiz. Son birkaç yıldır karım bana uzak. Cinsellikte de adım atmazsam asla yaklaşmyor. Eşimin beni mutlu etmesini bekliyorum. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, eşinin eski haline gelmesi zor. Erken boşalman var mı? İlişkide hep kendini mi düşünüyorsun? Duygusal olarak eşini besliyor musun? Ya da kadınını yeterince keşfedememişsindir. Bazı fantezilere kapalısındır. Sosyal yaşamınız nasıl? Birlikte vakit geçiriyor, yemeğe, gezmeye gidiyor musunuz? Haydi bakalım, biraz hareketlen, onu cinselliğe hazırla.  

KIZ NEDEN DOYMUYOR?

KIZ NEDEN DOYMUYOR?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla 2 yıldır birlikte oluyoruz. Ama o hiç doymuyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz? CEVAP  Değerli okurum, kız kaç yaşında? Arkadaşın doyumsuz biri. Onun kesinlikle aklını başına toplaması, iradesine hakim olması asıl önemlisi bir uzmandan yardım alması şart. Bana göre sorumluluk üstlenme. Herkes yoluna gitsin. Senin de başın ağrımasın.  

BOYUNDAN RAHATSIZIM

BOYUNDAN RAHATSIZIM

21 yaşındayım, bekarım. Penisimin büyük oluşu beni üzüyor. Eskiden mutlu olurdum, şimdi küçültmek istiyorum. Yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, ne yazık ki ameliyatla küçülmüyor. Ama büyük penis isteyenlere buradan sesleniyorum: Her şeyin ortası ve normali iyidir. Büyük penis kadını rahatsız eder. Ağrı yapar, acı verir. Birkaç kızın karşısına çıkarsan onlara bir korku duvarı örersin. Bu bakımdan dikkatli olmanı öneririm. Ve bir parça vicdan sahibi ol.  

 BÜYÜTÜCÜ İŞE YARIYOR MU?

BÜYÜTÜCÜ İŞE YARIYOR MU?

20 yaşındayım. Acaba bu penis büyütücü ilaçlar hakkında bilgi istiyorum Bunların aslı var mı? Bitkisel, penisi büyütür diye internette sayfalar çıkıyor. Yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, hiçbirine güvenme. Boşuna paralar gitmesin. Umudunuz gitmesin. Kendinize yeterli olun. Mutluluğu orada bulacaksınız.  

SERTLEŞME HEMEN BİTİYOR

SERTLEŞME HEMEN BİTİYOR

Ben 25, eşim ise 32 yaşında. 10 aylık evliyiz. Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Eşimde sertleşme sorunu var. Çok erken boşalıyor. Tam denemeye başlıyoruz, hemen penis sönüyor. Bize yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, tedavisi var. Ama buradaki koşul hekimle yüz yüze gelmek ve konuşmak. Mektuplar yatak odasına girse bile sorun psikolojinin derinliklerinde ise oraya inemiyor. Bayağı zaman geçmiş. Hemen uzmana başvurun.  

KIZ OLMADIĞIM ANLAŞILIR MI?

KIZ OLMADIĞIM ANLAŞILIR MI?

25 yaşında kızım. Adet sancısı çekiyorum. Doktor “Ultrasonla bakarız, belki kist vardır” dedi. 2 ay sonra evleneceğim, nişanlımla birlikte oluyoruz. Ultrasonda kız olmadığım anlaşılır mı? CEVAP  Değerli okurum, ultrasonla karından muayene yapılır ve kızlık zarını belirlemez. Doktor bunu anlamaz ama anlasa bile asla annene ya da sana bir şey demez. Sakin ve rahat ol. Sağlığını koru, hiç üzülme.  

ACI ÇEKİYORUM

ACI ÇEKİYORUM

26 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlım 30 yaşında. 1 yıldır ilişkiye giriyoruz. İkimiz de istekliyiz ama ben acı çekiyorum. Zevk almadığım için orgazm olamıyorum. Nişanlım geç boşalıyor ama yine olmuyor. Yardım edin. CEVAP  Sevgili okurum, acıdan şikayet ediyorsun. Önce kadın doğum uzmanına, sonra da psikiyatrlara uzanan bir yoldasın. Bu evlenmene engel değil.

ZAYIFLASAM MI?

ZAYIFLASAM MI?

23 yaşındayım. Cinsel organım 11 santim. Kısa olduğunu düşünüyor, komplekse giriyorum. Zayıflarsam penisimin boyu uzar mı? CEVAP  Değerli okurum, penisinin boyu normal, uzamasına gerek yok. Kilo almamaya dikkat et. Kasık bölgesinde biriken yağlar 1-2 santim penisi yutuyor. Bu da görüntü olarak küçük imajını veriyor.  

SEVGİLİM HAMİLE KALIR MI?

SEVGİLİM HAMİLE KALIR MI?

25 yaşındayım. Kız arkadaşım geçen gece bizde kaldı, beraber olduk. Çok kan geldi. Ben içine boşaldım. Onun adeti yeni bitmişti. Hamile kalır mı? CEVAP  Değerli okurum belli olmaz ama gebe değil gibi gözüküyor. Biraz daha bekleyin. Eğer adetini görmezse gebelik testini yaptırın. Ve garantiye gidin.  

KORUNMADIM VE KORKUYORUM

KORUNMADIM VE KORKUYORUM

21 yaşındayım. Yabancı uyruklu bir kadınla ilişkiye girdim, korunmadım. Hastalık kapmaktan korkuyorum. Yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, ben kapmadığını düşünüyorum. Virüs bu, belli olmaz.