Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Eylül 2017)

Haydar Dümen 15 Eylül 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı  

15 Eylül 2017, Cuma 14:38
A A
HEDEFİ BULUYOR MU?

HEDEFİ BULUYOR MU?

28 yaşındayım, sevgilimin ilişkide sesi çıkmıyor, orgazm olup olmadığını anlamıyorum. Yaptığım atış hedefi buluyor mu? CEVAP  Sevgilinin teninden, dilinden, gülüşünden, dudaklarının kıvrımlarından, bacaklarının titremesinden, bakışından, yataktan biraz geç kalkışından, ikide bir seni övüp alkışlamasından, toz kondurmamasından, sorunlarda hep seni haklı çıkarmasından, yiyeceklerine özen göstermesinden, sık sık seninle selfie çektirmesinden, gezmek yerine ev ortamını tercih etmesinden ve özverilerinden anlarsın değerli okurum. Aslında ben bir şey anlayamayacağını biliyorum. Ama sana yine de listeyi yolluyorum.  

KARIMLA 6 AYDIR SEVİŞMİYORUZ

KARIMLA 6 AYDIR SEVİŞMİYORUZ

40 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. Çalışmaktan eşimle birbirimizi görüp birlikte olmuyoruz. En son 6 ay önce cinselliği yaşadık. Artık sinirlerim bozuk. Ama karım hiç istekli durmuyor. Ne yapmak lazım? CEVAP  Değerli okurum, kadının yapısı böyledir ya da seni yormamak, üzmemek için durumu ediyordur. Bu süreler uzun ve de evliliğinizde iz bırakacak olumsuzluklar yaratır. Ancak eşinin cinsel konudaki yapısı ve doğası nedir, onu da bilmek gerekir. Kadınlar genellikle cinsel perhizde çok dirençli ve kendilerini frenlemede yeteneklidir. Olayın duygusal yönüne daha çok özen gösterir, aşkını duygusal tatmin yollarında ararsan bunun yararını görecek, ödülünü alacaksın. Çünkü şimdilik merak edecek bir şey yok.  

EVLENİNCE SORUN OLUR MU?

EVLENİNCE SORUN OLUR MU?

21 yaşındayım. Penisim 9 santim. 1.75 boyundayım ve 83 kiloyum. Sizce evlendiğimde sorun yaşar mıyım? CEVAP  Değerli okurum, 70 kiloya in. Penis kasıktaki yağ birikiminden kurtulduğu için 2-3 santim boy kazanır, yani görüntüye girer. O da sana yeter. Ameliyatla uzatılıyor ama buna gerek yok. Gerek olan şey: Takma, keyfine bak ama mutlaka kilo ver. Çünkü ileride 10 kilo daha alırsan 1 santim daha yağa gömülecek.  

BAŞARAMADIM

BAŞARAMADIM

1 yıl önce kız arkadaşımla ayrıldık. Daha sonra ilişkiye girmeyi başaramadım. Her şey yatağa kadar sürüyor ve ben vazgeçiyorum. Aklıma hep o geliyor. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, zamana bırakacaksın, sorun yok, kafana takma.  

ACI BENİ KORKUTUYOR

ACI BENİ KORKUTUYOR

23 yaşında kızım, yakında evleniyorum. Gerdek gecesi beni çok ürkütüyor. Canım çok mu yanacak? Nasıl hareket etmem gerekiyor? Bana yardım edin. CEVAP  Sevgili okurum, büyütüyorsun. Karşılıklı anlayış, ilgi, sevecenlik, sabır ve bilgi olayı kendiliğinden çözer. Eğer acele etmez, oldu bittiyse getirmezseniz yalnız gerdek gecesinin değil, yaşam boyu mutluluğun da sihrini öğrenir, çözersiniz.

HİÇ ORGAZM OLMADIM

HİÇ ORGAZM OLMADIM

3 yıldır evli kadınım. Hiç orgazm olmadım. Zaman geçtikçe eşime daha çok kızıyorum. Ne olur bana yardımcı olun. CEVAP  Sevgili okurum, sen orgazm olamıyorsan eşine niye kızıyorsun? Kocanın erken boşalması varsa bu sorun ama tedavi edilir. Ancak sen eşini sevmiyor, beğenmiyorsun. Senin orgazm olma yeteneğinin yüzde 50’si eşinin elinde olsa, geri kalan yüzde 50 seninle ilgili. Böyle ciddi konularda uzmana danışın. En azından vicdanınız rahatlar.  

TAM YIRTILMAMIŞ

TAM YIRTILMAMIŞ

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, çok az kan geldi. Zar için doktora gittim. Doktor “Tam yırtılma olmamış, ilişkiye girmezsen kapanır” dedi. Acaba evlendiğimde kanama olur mu? CEVAP  Sevgili kızım, bu konu tümüyle sana ve senin yapına bağlı değil. Biraz da erkeğin boyutlarıyla ilgili. O boyut esneklik sınırını aşmışsa elbette şakır şakır da kanayabilir. Varsayalım ki hiçbir zedelenme olmadı. Penisin çapı da esnekliğin sınırını zorlamadı. Sen de de kanama görülmedi. Ne yapacağız yavrum?  

HEMEN ZEVK SUYU AKIYOR

HEMEN ZEVK SUYU AKIYOR

21 yaşındayım, kız arkadaşımla telefonda normal konuları konuştuğumuz zaman bile zevk suyu geliyor. El ele tutuşunca penisim sertleşiyor. Kötü durumdayım. Ne yapayım? CEVAP  Değerli okurum, yardıma ihtiyacın yok ki yardım edeyim. İşin doğası böyle. Sende de bezler fazla çalışıyor. At senin, araba senin. Dizginler de senin elinde ve gücün belinde. Yanlış yapmadan bırakıver gitsin.  

KIZLIĞI ZARAR GÖRDÜ MÜ?

KIZLIĞI ZARAR GÖRDÜ MÜ?

24 yaşındayım, kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birbirimizi tatmin ettik. Sevgilimde pantolon, bende de çamaşır vardı. Kızın adetinin 4’üncü günüydü. Sabah kanaması yoktu. Ama ilişkiden sonra tuvalette kan görmüş. Kızlığına bir şey olmuş mudur? CEVAP  Değerli okurum, kızlık zarı bozulmadı. O şartlarda kızlık zarı bozulmaz. Gelen kan adet döneminden arta kalan son damlalar.  

EVLENDİĞİMDEN BERİ OLMADI

EVLENDİĞİMDEN BERİ OLMADI

34 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Orgazm olamıyorum. Kendi kendime daha fazla tatmin olduğumu hissediyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? CEVAP  Sevgili okurum, vajina böyle. Sinirsel donanım bakımından zayıf. Bir de bunun üzerine yetişme koşullarının ağır baskısını eklersek, orgazm güçlüğü kapıda bekliyor. Buna karşılık elinizin altındaki duyarlı bölge bu eksikliği gideriyor. Ama klitoris orgazma alışmış, vajinal orgazma geçemeyen kadınların da sayısı çok. Burada galiba iş kocanın ustalığına, fantezileri kullanmaya kalıyor. Umarım sorunu aşacaksınız.  

GÖZÜM 40’LI YAŞLARDAKİ KADINLARDA

GÖZÜM 40’LI YAŞLARDAKİ KADINLARDA

18 yaşındayım. Karşı cinse çok ilgi duyuyorum. Olgun kadınlardan hoşlanıyorum. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Değerli okurum, hiçbir şey yapman gerekmiyor. Olgun kadınlar konusu sorun olsa da büyüdükçe yaşıtlarına ineceksin. Ama 40’lı yaşlara gelince bu defa gözün 18’li, 20’li yaşlara takılıp kalacak.  

10 DAKİKAYI BULUYORUM

10 DAKİKAYI BULUYORUM

Mastürbasyonda hemen boşalıyorum ama ilişkide bu durum 10 dakikayı buluyor. Sizce ben ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, normal süreyi yakalamışsın. Evlendiğinde daha da bunun tekniğini kavramış bir erkek olacaksın. Böylece kendi göğsünü de kabartan bir yapıyla mutluluğu bulacaksın.