Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Aralık 2017)

Haydar Dümen 18 Aralık 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar... 

18 Aralık 2017, Pazartesi 11:51
A A
KOCAM SANAL SEKS SEVİYOR

KOCAM SANAL SEKS SEVİYOR

25 yaşında kadınım. 3 aylık evliyiz. Kocam telefondan mesaj atıyor, sanal seks yapmak istiyor, porno izliyor. Bana yardım edin. CEVAP  Sevgili okurum, eşin cinsel heyecandan çocuklar gibi oyuncaktan gerçek yaşama transfer olamamış. Sana gelene dek ne yapmış? Bana göre hep elindeki malzemeyle gönlünü oyalamış. Elinde telefon, gözler renkli görüntülerde tur atıyor. Beyin, iştahı körüklüyor, gördüğü cicilerin beyninde rejisörlüğünü yapıyor. Aktör rolünü kendine alıyor. Eşin ‘Bas gaza, tutan mı var’ mantığıyla devam ediyor. Ama seni unutuyor. Bu gaz onu nereye götürür belli değil. Tedaviyi deneyin, yarar görmezse sonucu iyi düşünün.  

ŞİŞME BEBEK ALSAM MI?

ŞİŞME BEBEK ALSAM MI?

20 yaşındayım, kızlar bana yüz vermiyor. Şişme bebek almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? CEVAP  Değerli okurum, inanın sizler adını içim sızlıyor. Gençlik yıllarında cinsel coşkular, estetik duygulara çevrilmezse cinsellikte kaos yaşanır. Kuşu kafese koymadan önce kafes yapılır. Her insanda kafesin estetiği ve malzemesi farklıdır. Duygular, özveriler, ortaklaşa beğeniler, şiirler, şarkılar, eğlenceler kafesin malzemeleridir. Asıl önemlisi, kuşu beslemek. Böyle ciddi ciddi bir konuda her şey unutulup lastik bebeklere yönelmek insanlığın, cinselliğin yozlaşmasıdır. Gönül ve ruh bir kere yozlaşmaya görsün. Ne evlililikte mutluluk bulunur ne de çocukların hayrı görülür.  

YA KIZLIK ZARINI PATLATAMAZSAM?

YA KIZLIK ZARINI PATLATAMAZSAM?

Penisim 7 santim ve ilişkiye girmekten korkuyorum. Nişanlımın kızlık zarını patlatamam diye endişeliyim. Bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, zar dediğin şey etten bir duvar değil ki, neyi patlatacaksın? Sadece patlama sözüne inanan kızlarımızın yüzde 10’u bu yanlış, safça, korkutucu yorum yüzünden evlendiklerinde eşleriyle birlikte olamıyorlar. Dahası aylarca, yıllarca ilişkiye giremiyorlar. Normal bir ilişkide sanıldığı gibi acı macı olmaz. Üstelik zar, vajinanın tam girişindedir. Bebeklerde vajinayı mikroptan korumak için oraya konulmuştur. Yaratılan manasız korku dışında olumlu ya da olumsuz bir rolü de yoktur. Zar girişte, seninki santim içeri girecek. Bu durumda zar mı? Hikaye. Olay bitecek.  

KIZ BENDEN KAÇIYOR

KIZ BENDEN KAÇIYOR

9 ay önce 3 yıllık sevgilimden ayrıldım. Her saniye onu düşünüyorum. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Şu anda benden nefret ediyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, kızın önünü kesme, ona yol ver. Bitmiş yavrum. Onun özgürlük hakkı. Bu evlilikte de başına gelebilirdi. Ya da sen aynı onun gibi duygu olarak veya evlendiğinizde de ilişkinizi bitirebilirdin. Biraz acı çekersin ama bu sizin kurtuluşunuz demek. Ne kadar üzerine gidersen kız o kadar kaçar.  

EŞİM İLİŞKİYE GİRMİYOR

EŞİM İLİŞKİYE GİRMİYOR

29 yaşındayım ve evliyim. Penisim 20 santim. Eşim benimle ilişkiye girmeye korkuyor? Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, idareli kullan yeter.  

 BOZULMUŞ OLABİLİR Mİ?

BOZULMUŞ OLABİLİR Mİ?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla yüzeysel olarak ilişkiye girdik. Hiç acı hissetmedim ama yine de kan geldi. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur? CEVAP  Sevgili okurum, sakin ol, bir yerlerde incinme oldu. Kızlık zarı yerinde duruyor. Zaten zarar görmüşse yapılacak bir şey yok. Ama evlendiğinde kanayacaktır. Bu görüşümün oranı yüzde 90 dolaylarındadır.  

NEDEN DOYMUYORUM?

NEDEN DOYMUYORUM?

20 yaşında kızım. Günde 5 kere mastürbasyon yapıyor, doyamıyorum. Sizce evlensem bir yararı olur mu? CEVAP  Sevgili okurum, doyacaksın. Uygun biri olursa seni doyuracak. İşin kötüsü mastürbasyona alışacaksın. Evlendiğinde erkeğine yaklaşamayacaksın bile. Yani birtakım bedeller ödeyeceksin. Hadi yavrum, uslu ve akıllı ol. Herkesin gittiği yoldan git, işini, gücünü yap ve işe yara…

ÖPMEYE UTANIYORUM

ÖPMEYE UTANIYORUM

17 yaşındayım. Benim sevgilim var. Elini tutup sarılabiliyorum ama iş öpüşmeye gelince utanıyorum. Buna bir çare bulabilir miyiz? CEVAP  Değerli okurum, parkta oynayan çocuk gibisin. Hadi biraz büyü! Gel 19 yaşında nasıl öpeceğini o zaman ben sana öğreteceğim. Anlaşıldı mı yavrum!  

KIZLARA KARŞI İLGİM YOK

KIZLARA KARŞI İLGİM YOK

27 yaşındayım. Şimdiye kadar kız arkadaşım olmadı. Karşı cinse karşı ilgim yok. Onlarla ilgili hayal bile kuramıyorum. Haftada 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum. Acaba benim sorunum nedir? CEVAP  Değerli okurum, senin mastürbasyon alışkanlığın var. Ama yavaş yavaş kızlara duygusal olarak yaklaşmalısın. 10 yıldır mastürbasyon yapıyorsun. Kızlara alışana kadar 3-5 yıl geçer. Evleneceksin, çocukların olacak. Ama her kız arkadaşın için “Ben bununla yatayım” diye düşünürsen işte o zaman hapı yutarsın. Sonuç alamaz, çok paniklersin.  

KUŞUM ÖTMÜYOR

KUŞUM ÖTMÜYOR

19 yaşındayım. Kuşum uçmuyor. Uçmaya çalışıyor ama ötmüyor. Ölçtüm; 8.5 santim. Gerçekten çok utanıyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, kilon varsa hemen zayıfla. Bu konuda üroloji uzmanları karar verecek. Sabırlı ol. Bir kere yüz yüze uzman arkadaşla görüş. Ne söylediyse bana da bildir. Seninle ortak karar verelim.  

SÜREYİ NASIL UZATABİLİRİM?

SÜREYİ NASIL UZATABİLİRİM?

21 yaşındayım. Geçen hafta kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girdim ve çok kısa sürede boşaldım. İlişkinin tadına varamadım. Bu süreyi nasıl uzatabilirim? CEVAP  Değerli okurum, erken boşalmadan söz ediyorsun. Evlendiğin zaman düzelecek. Şimdilik alışmaya çalış.  

GECELERİ BOŞALIYORUM

GECELERİ BOŞALIYORUM

17 yaşındayım. Bazı geceler durup dururken boşalıyorum. Bir de penisim 11 santim. Acaba normal mi yoksa küçük mü? CEVAP  Değerli okurum, her şey yolunda. Sen büyümene devam et. O da büyür.  

YIRTILMASI GEREKMİYOR MU?

YIRTILMASI GEREKMİYOR MU?

26 yaşındayım. İlk ilişkide kız arkadaşımın kızlık zarı yırtılmadı, kanama olmadı. Kızlık zarı kalın ve esnek olsa da yırtılması gerekmiyor mu? Kız arkadaşımdan şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, esnek. Neden şüphelendiğini merak ediyorum. Sen yaparken iyiydi peki sonra ne olacak?  

KARIM ÇOK İSTEKLİ

KARIM ÇOK İSTEKLİ

28 yaşındayım. 3 aydır evliyiz, karımla aşırı istekli. Çok zorlanıyorum. Eşim de beni kendisi kadar istekli zannediyor. Ne yapacağım? CEVAP  Sevgili okurum, ateşli bir eşin var. Bazı erkekler böyle kadınları arar ama bulamaz. Erkeklerin kapasitesi sınırlıdır. Bunu eşine anlat. Daha 50 yıl birlikte olacaksınız. Kadınlar sonsuz enerjiye sahiptir. Erkeklerde durum öyle değildir. Hiçbir erkek musluğu çevirince akan bir çeşmeye benzemez. Bunun da kaynağını kurutmamak gerekir.