Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Ağustos 2017)

Haydar Dümen 24 Ağustos 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.

24 Ağustos 2017, Perşembe 13:26
A A
İSTEĞİM FAZLAYDI AMA BİTTİ

İSTEĞİM FAZLAYDI AMA BİTTİ

25 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Eşimle mutluyum ama bende bir süredir isteksizlik başladı. 2 yaşında kızım var. Bu durum sorun yaratıyor. Ne olur yardımcı olun. CEVAP  Sevgili okurum, bir süre kendini sorgulamadan olayları oluruna bırak. Eşinin bu konudaki davranışı, sayısal istekleri ve ruhsal yakınlığı gibi bölümlerde bir sorun varsa onları eşinle konuşabilirsin. Ama mutlaka yatak odasına artı değerler koymak zorundasınız. Estetik fanteziler ne güne duruyor?  

DOKTORA GİTSEM Mİ?

DOKTORA GİTSEM Mİ?

24 yaşında, 6 aylık nişanlı kızım. İlk gece korkum var. Evlenmeden önce doktora gitmek istiyorum. Beni bekleyen bir zorluk varsa ortaya çıksın diyorum. Böyle bir muayene yapılabilir mi? CEVAP  Sevgili okurum, doktora gerek yok. Senin doktorun yüce doğa. Hiçbir sorun çıkmayacak. Ama ülkemizde yaygın olan vajinismus denen bir olayla karşılaşırsan onu da biz çözeceğiz. Niye dert ediyorsun ki? Her şeyi kendi akışına bırak.  

ORGAZM NEDİR BİLMİYORUM

ORGAZM NEDİR BİLMİYORUM

26 yaşında, 5 aylık evli kadınım. Eşimle ilişkiye girdiğimizde zevk almıyorum. Hiç orgazm olmadım. Bende sorun mu var? CEVAP  Sevgili okurum, eşinin erken boşalması varsa tedavi olsun. Yoksa teknikler ve fantezilerden yararlanın. Kendini denetleyerek ‘Acaba orgazm mı oluyorum?’ diye bekler ve sansür uygularsan zor orgazm olursun. Güzel hayaller kur.  

İSTEKSİZLEŞİYORUM

İSTEKSİZLEŞİYORUM

27 yaşındayım. 4 kez ilişkiye girmeyi denedim ama başlamadan boşaldım. Daha sonra isteksizleşiyorum. 15 dakika içinde 3 kez boşalıyorum. Bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, 15 dakikada 3 kere boşalman erken boşalma. Hepsi heyecan ve bünyenle ilgili. Bunlar uzaktan sihirli değneklerle düzelmiyor. Biraz daha kadına, kıza alış. Evlendiğinde sorun yaşarsan onu çözeriz. Hiç dert etme. Bu işler böyledir.  

O GÜNDEN BERİ SERTLEŞMEDİ

O GÜNDEN BERİ SERTLEŞMEDİ

22 yaşındayım. 5 gün önce ilk kez genelevde korunmadan ilişkiye girdim. O günden beri sertleşme olmuyor. Ne yapacağım? CEVAP  Korktun ve ürktün okurum. Yetmedi panikledin. Olay şöyle gelişti: Oradaki düzen bozuktu. Sende de ruhsal yakınlık yoktu. Soğuk çorbaya kaşık sallar gibi oldun. Ten beklediğini bulamadı. Sen de “Olay buysa, hayallerim neydi, çıkmaza düğümlendi” dedin. Bu sonuç doğanın programıyla kişi ruhunun çatışmasıydı. Asıl sorun evde aklına takıldı. Ya kadın hastaysa kuruntusu ruhunu sardı. Beyninden aşağı giden istek cereyanı parazit yaptı. Ortada ne hastalık ne bozukluk var, aklın karıştı, organ iki arada kaldı.  

ORGANIN KANI ÇEKİLDİ

ORGANIN KANI ÇEKİLDİ

24 yaşındayım, sevgilim beni terk etti. Organ kanı çekilmiş gibi. Bir kadına gittim, beni kovmaktan beter etti. Yardım edin. CEVAP  Sevgilinle durumun neydi değerli okurum? Al takke ver külah mı, sabah 1, akşam 2 mutlak mıydı? İlişki ne kadar sürdü? Sonunda bu defteri kim dürdü? Kız bekledi, evlilik teklifi yok, sende de vicdandan eser yok. 2 yok bir karara yeterlidir. Nazına, niyazına aldırmadın, kızın da hesapları kitapları, evde anası, babası var. Mutlaka içi yana yana sana etti veda! Senin aklın alt mahallede! Onunkisi ise, sana sahiplenmede. Olayına gelince; bilemem, yersen kovuluncaya kadar dene, çünkü sorun sistem değil, psikolojinde.  

BABALIK HAYAL Mİ?

BABALIK HAYAL Mİ?

25 yaşındayım, bekarım. Korkudan evlenemiyorum. Çünkü penisim 8 santim. Baba olamam diye çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, babalıkla penis boyu arasında bir bağ yok. Yumurtalar normal ve yerinde ise, yeterli sperm üretiyorlarsa tabii ki baba olacaksın. Bunlar da laboratuvar tetkikinden sonra öğrenilir. Şimdilik babalığı düşünme, daha erken. İçinin rahat etmesi için testislerini yani yumurtalarını bir üroloji uzmanına göster.  

KIZIN KANAMASI OLUYOR

KIZIN KANAMASI OLUYOR

Kız arkadaşımla ilişkiye girdikten sonra vajinasında şişme oluyor. Doktora gitmek istemiyor. Bir de kanaması oluyormuş. Ne yapmalıyız? CEVAP  Değerli okurum, yumurtalık ya da rahim sorunundan söz ediyorsun. Bu ultrason denilen şey çıktıktan sonra cinsel organı görmeden bile doktorlar teşhis koyabiliyorlar. Bence de vakit kaybetmeden doktora gitsin.  

 NE YAPSAM DÜZELMEDİ?

NE YAPSAM DÜZELMEDİ?

Cinsel organım sol tarafa doğru eğri. Ne yapsam düzelmiyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, operasyonla düzeltiliyor. Doğru uzmanı bulmalısın.  

HANGİSİNİ YAŞIYORUM?

HANGİSİNİ YAŞIYORUM?

35 yaşında, 10 yıllık evli kadınım. Sadece üstte orgazm olabiliyorum. Sizce bu vajinal mi yoksa klitoral orgazm mı? CEVAP  Sevgili okurum, adam gibi vajinal orgazmdır. Ama klitoris de bu işe ortaktır. Onların ortaklığına dokunma, bozma. Yoluna devam et.  

KOCAM DOYMAK BİLMİYOR

KOCAM DOYMAK BİLMİYOR

32 yaşında, 4 yıllık evli kadınım. Kocam gecede 2-3 kez ilişkiye girmek istiyor. Kızınca “Doymuyorum” diyor. Ne yapayım? CEVAP  Sevgili okurum, eşin aklını başına toplayacak, bankadaki parayı harcar gibi tutkusunu zaaflarına harcamayacak. Erken boşalması varsa (sanki öyle gibi) tedavi olacak. İlişki süresi 10 dakikanın üzerindeyse ne oldum delisi olmayacak, ‘Unun varsa, günün de var’ atasözümüze uyacak. Zamanı ve duygularını har vurup harman savurmayacak. Karşılıklı dengeler kurulacak, bu sayede evlilik sağlam temele oturacak. Yani seni bıktırmayacak. Bir zarın 6 yüzü vardır. Siz bu olayda şansınıza bir zar atacaksınız ama sizin zarın iki yüzü var, bunu unutmayacaksınız.  

10 SANİYE SÜRÜYOR

10 SANİYE SÜRÜYOR

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşım 10 saniyede boşalıyor. Ben ise zevk almama rağmen orgazm olamıyorum. Ne olacak? CEVAP  Sevgili okurum, sebebi 10 saniye. 10 saniye 10 dakikaya çıksa var ya o zaman bir sorun olursa bu konuyu değerlendirelim. Çünkü sen haklısın. O süre kimseye yetmez.  

YETECEK Mİ?

YETECEK Mİ?

24 yaşındayım. Penisim ereksiyon halinde 10 santim. 2 ay sonra düğünüm var. Ne yapabilirim? Bu boy karıma yetecek mi? CEVAP  Değerli okurum, şimdilik yapılacak bir şey yok. Evleneceksin. Bir süre deneyim kazanacaksın, alışma temposu da geçecek. Bana göre eşini mutlu etmeye ve baba olmaya yeterli bir boyuttur. İleride sorun çıkarsa tekrar konuşalım.  

İLİŞKİDEN ZEVK ALMIYORUM

İLİŞKİDEN ZEVK ALMIYORUM

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman zevk almıyorum ama mastürbasyonda öyle olmuyor. Acaba ileride sorun olur mu? CEVAP  Olur değerli okurum. Evlendiğinde eşini yatak odasına bırakıp gizlice banyonun yolunu tutarsın. Dikkatli ol, çok abartmadan bu işten vazgeç.