Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Ocak 2018)

Haydar Dümen 24 Ocak 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

24 Ocak 2018, Çarşamba 15:11
A A

CİNSEL ORGANI ÇOK BÜYÜKTÜ 21 yaşında nişanlı kızım. 2 hafta önce nişanlımla ilk kez bir şeyler yaşamak istedik. Nişanlımın penisi çok büyüktü ve beni çok zorladı. Ne yapayım? Cevap  Sevgili okurum, nişanlının kimlik yapısı iyi, hayatı okuyacak kadar kültürü, seni de kucaklayacak duyguları varsa onunla evleneceksin. İlişkinin organik yani organsal yapılarında kadınların doğası gereği vajinanın esneme kapasitesi yüksektir. Bu durumda nişanlın seni zorlamaz ve kayganlığı da sağlarsa ağır ağır çıkacaksınız bu merdivenlerden. Bu arada ruhsal bütünlüğünüzü de sağlarsanız mutluluk çiçeğiyle birlikte hayat sizin olacak, bana kalırsa ilişki evlilikle sonuçlanacak. Şimdiden boş yere paniklemeyin.  

İLİŞKİDE GERİDE KALIYORUM 23 yaşındayım. Psikolojim bozuldu. Bu ara ilişkide geride kalıyorum. Karşı cins beni etkileyemiyor. Ne yapayım? Cevap  Ne diyorsun değerli okurum? Ben adamın ruhunu da okurum ama uzaktan teşhis ve yorum için birkaç kelime ek bilgi beklerim. Falcı olsaydım kolaydı, at atabildiğin kadar. Bu kelime ve öneri salatası içinden nasıl olsa bir, ikisi doğru tutar. Falına baktıran da öteki yorumları unutur, o kendine uygun birkaç sözün yorumuna sığınır. Ve “Bildi bildi” diye de ona buna anlatır. Ne yazık ki o sözlere göre de bir tavır alır. Psikolojin neden ve niçin bozuldu? İlişki maratonu vardı da geride mi kaldın yoksa karşı cins seni etkilemediği için mi böyle oldu? Bu konuların bir adı da bıkkınlıktır. Üzerine gitme, nasıl olsa senin kapına gelip yalvaracaktır.  

ÇOK İSTEKLİYİM ORGAZM OLAMIYORUM 25 yaşında, 2 yıllık evli kadınım. Çok istekliyim, cinselliği seviyorum ama orgazm olamıyorum. Bazen rüyamda orgazm oluyor, zevk alıyorum. Ne önerirsiniz? Cevap  Sevgili okurum, olacaksın. Evliliğiniz daha yeni. Biraz zamana ihtiyacın var. Biraz fanteziler, biraz kocanın bu konuda ustalığı yani senin coğrafyanı iyi keşfetmesi, o cevheri bulmak için nereleri eşelemek gerektiğini öğrenmesi lazım. Ayrıca sen ‘Orgazmı olacak mıyım?’ diye kafana takar, ilgini o yöne kaydırırsan orgazmın eşiğinden dönebilirsin. Gözünü yum, hayal kur.  

SABAHLARI İSTEMİYORUM  26 yaşında kadınım, eşim sabahları sevişmek istiyor. Ben sabahları isteksiz oluyorum. O da çoğu zaman boşalamıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Cevap  Sevgili okurum, normalsin. Nasıl uyku, yemek, iş zamanı gibi zamanın dilimleri varsa seksin de kişiden kişiye değişen dilimleri vardır. Erken uyuyan kadın için gece seks işkence. Sizin sabah seksinden vazgeçmeniz doğru olur.  

KISIR OLUR MUYUM?  3 yıldır kimseyle ilişkiye girmedim. Son 4-5 aydır çok ereksiyon oluyorum. Geceleri sık boşalıyorum. Çok da mastürbasyon yapıyorum, kısır olmaktan çok korkuyorum. Cevap  Değerli okurum, seninkisi mastürbasyona bu tür saplanma. Sen ona çok elleşme. O da kendi bildiğini okusun karışma. Sana iyi haber; kısır olmazsın.  

SERTLEŞMEYİNCE ÇOK ÜZÜLDÜM  24 yaşındayım, 1 yıldır ilişkiye girmemiştim. Kız arkadaşımla olmak istedim, sertleşmedi. Çok üzüldüm. Neden böyle oldu? Cevap Değerli okurum, her şey psikolojik ve heyecandan. Dertlenecek, sorun yapacak hiçbir şey yok. Bunu kendine sorun yapmazsan daha çabuk çözülür. Ama sorun yaparsan alışkanlık haline dönüştürebilirsin.

GEBE KALIRSAM?  20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 5 aydır prezervatif kullanarak ilişkiye giriyoruz. Ama adet günüm geçti. Kafam çok karışık. Adetim düzenliydi. Bana yardımcı olun. Cevap Sevgili yavrum, ilk yardım için 5-10 gün daha bekle. 15-20 gün sonra olumsuzluk varsa mailini bekliyorum. Ya da bana mail atmazsan bir hastaneye gider, gebelik testi yaptırırsın. Doğruyu o test söyler.  

6 AYDIR TIK YOK  56 yaşındayım, şeker hastasıyım. 6 aydır sertleşme olmadığı için ilişkiye giremiyorum. O haplardan kullandım ama olmadı. Bana ne önerirsiniz? Cevap Değerli okurum, renkli penil doppleri yaptır. Bir ürolog sana yardımcı olacak. Büyük bir olasılıkla gelen kanı tutmayan sifonda kaçak vardır. Buna venöz kaçak derler. Eğer durum öyleyse hiçbir ilacın faydası yok. Tedavisi özel bir operasyondur.  

ÜZERİNE BOŞALDIM  19 yaşındayım. Geçen gün kız arkadaşımla sevişiyorduk. Ben vajinasının üzerine boşaldım. Bunun bir zararı olur mu? Cevap  Değerli okurum, olmasına olmaz. Olursa da olur. Ama olan olmuş. Hadi bekleyelim, bakalım. Bu arada da biraz dua edelim olmasın diye.

ŞAP İŞE YARAR MI?  20 yaşındayım. Hiç kimseyle ilişkiye girmedim. Son 4-5 aydır çok ereksiyon olmaya başladım. Arkadaşlarım “Şap kullan” diyor. Siz ne dersiniz? Cevap Değerli okurum, şapı mapı bırakın, yok öyle bir şey. İradeni kullan ve kendini akla. Rüyalarına da karışma. Fırsatları insancıl değerlendirin. Ama derslere ve sosyal ilişkilere ağırlık ver.  

HERKES CİNSELLİĞİ YAŞAMIŞ  19 yaşındayım. Çevremde herkes ilişkiye girmiş ama ben sadece öpüşebildim. Neden cinselliği yaşayamıyorum? Cevap  Değerli okurum, acele etme, acele işe şeytan karışırmış. Zamanın çok. Daha yeni yeni birleşme yapabilecek psikolojik olgunluğa erişmişsin. Herkese sesleniyorum. Birilerinin cinsel söylemlerini kuşkulu karşılayın. Kendinize bakın. Doğru onlar değil, sizsiniz.  

NEDEN BİTİYOR?  18 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken sorun yok ama ne zaman ilişkiye girsem sertleşme hemen bitiyor. Ne önerirsiniz? Cevap Değerli okurum, mastürbasyonu azaltacaksın. Konsantrasyonu hemen kadına yoğunlaştıracaksın.  

ERKEN BOŞALIYORUM  22 yaşındayım, erken boşalıyorum. Ne yapmalıyım? Bir kızla ilişkiye girdim ama boşalamadım. Bunun sebebi ne olabilir? Cevap  Değerli okurum, erken boşalmanın evlilik koşullarında tedavisi var. Tedavisi olan bir konuda üzüntü duymamanı öneririm.