Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Eylül 2017)

Haydar Dümen 27 Eylül 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı

27 Eylül 2017, Çarşamba 15:53
A A
KIZLAR İLİŞKİDEN KORKUYOR

KIZLAR İLİŞKİDEN KORKUYOR

22 yaşındayım, penisim 24 santim. Kızlar ilişkiden korkuyor. Ne yapaym? CEVAP  Okurum, ne zaman limiti aşmış bir boy mailimi alsam aklıma Gerenimo gelir. Bir kızılderili hikayesi, hayal mi, efsane mi diye sormayın. Reisin kızı evlilik için boyu 25 santim olsun istemiş. Gerenimo çareyi yarısını kesmekte bulmuş!!! Ha Gerenimo ha kara derililerde boydan yana cömertlik, bir başka klanda çaptan yana zenginlik dillerde dolaşıyor. Bu kavramlar özümüze monte edilmiş, ortada yılan ölüsü gibi dururken kimse kadının, kızın ruhunu düşünmemiş. Kızlar haklı, senin şansın ise biraz balçıklı. Bu işin ideali ise, kullanıma bağlı hem ruhsal hem de organik bakımdan yaralı çocuğum.  

BENİ İKİ KERE ALDATTI

BENİ İKİ KERE ALDATTI

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşım beni aldattı, affettim. Defalarca birlikte olduk. Evleneceğiz diyordum ama yine aldatınca ayrıldım. Ne yapayım? CEVAP  ‘Ayrılık ateşi canıma yetti aman aman’ diye bir türkümüz vardır. Bu tür ilişkilerin çoğunda bu sonuç adeta kuraldır sevgili okurum. Yaşın deneme-yanılma süresini aşmış, geleceğini planlamaya gelmiş. Yaşam bu konudaki deneyimlerinle sana bir şeyler öğrettiyse ne âlâ. Zamanıdır, sağlam birini bulunca nikah kıyılsın. İki çocuğun olsun. Sanırım bu önerimi unutmaz, çocuklardan erkek olana benim adımı koyarsın. Çocukların hayat pusulan olur. Şaşkınlık ve öfke durumunda çocuklarının yüzüne bakar, mutluluğu yaşarsın. Umarım şu arkadaşına da dönüp bakmazsın.  

 CİNSEL İSTEĞİM ARTIYOR

CİNSEL İSTEĞİM ARTIYOR

27 yaşındayım. Penisim küçük. Ne yapmam gerekiyor? 2 aydır cinsel isteğim artıyor. Dışarıda kimi görsem ilişkiye girmek istiyorum. Ne olur bana bir şeyler önerin. CEVAP  Değerli okurum, önereyim de, kilonu yazmışsın da ufaklığın boyundan ne haber? Sana göre küçük. Ya bilime göre, ya partnerine göre? İşte sorun burada. Karar merci sen değilsin.  

GÜNDE 2 KEZ BOŞALIYORUM

GÜNDE 2 KEZ BOŞALIYORUM

Eskiden 3 günde bir boşalırken şimdi günde 2 defa boşalıyorum. Acaba bunun zararı var mı? CEVAP  Değerli okurum, günde 2 kere boşalmanın faydası yok. Faydası olmayan şey ne yararlıdır ne zararlıdır. Burada yarar da yok. Geriye kalıyor zarar. Karar senin karar.  

BOYU NE KADAR OLMALI?

BOYU NE KADAR OLMALI?

20 yaşındayım, 50 kiloyum. Bu şartlara göre penisimin ölçüsünün ne olması gerekiyor? CEVAP  Değerli okurum, kitaplar 15 santim diyor.  

 ACABA GEBELİK RİSKİ VAR MI?

ACABA GEBELİK RİSKİ VAR MI?

23 yaşında kızım. Birkaç gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Sevgilim vajinamın üzerine boşaldı. Ertesi gün adet gördüm. Acaba hamile kalma riskim var mı? CEVAP  Sevgili okurum, hamile kalmadın. Gözün aydın. Bu bir uyarıdır. Dikkat et.  

NİŞANLIM ÇOK KORKUYOR

NİŞANLIM ÇOK KORKUYOR

24 yaşındayım ve nişanlıyım. Yaza evleneceğiz. Nişanlım bakire ve ilişkiye girmekten korkuyor. Acaba ne yapmalıyım? Nişanlımı psikiyatriste mi götüreyim? CEVAP  Değerli okurum, psikiyatri şu anda bir şey yapamaz. Acımayacağını söyle. Bu yazıyı da ona okut. Sabırlı olun. İlk gece olmazsa, 10 gece sonra olur, 20 gece sonra olur. Ama ola ki çözümsüzlüğe giderse yine bana yaz. Hele şu dereyi görün paçayı öyle sıvayın.  

PENİSİMDE SİVİLCELER ÇIKIYOR

PENİSİMDE SİVİLCELER ÇIKIYOR

20 yaşındayım. Hiçbir kızla olmadım, mastürbasyon yapıyorum. Penisimde hep sivilce çıkıyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, mastürbasyon yapacaksın, penisini temiz tutacaksın. Kadınlarla ilişki kurma vakti gelmiş, bir formül bulacaksın.  

BÜYÜTÜCÜ İŞE YARAR MI?

BÜYÜTÜCÜ İŞE YARAR MI?

30 yaşındayım. Penisim 11 santim ve ince. Kadınlarla ilişkiye girmek istiyorum ama dalga geçecekler diye korkuyorum. Bu psikolojimi bozuyor. Penis büyütücü haplar işe yarar mı? CEVAP  Değerli okurum, haplarla dışarıdan yapılacak müdahalelerle penis büyümez. Penis ancak ameliyatla 1-2 santim büyür. Ama bu da senin için gerekmez. 11 santim penis normal işlevini görür. Seni yaya bırakmaz. Yeter ki onu iyi kullan. Artık zamanı gelmiş, evlenirsen uygun da bir eşle hiçbir dert olmadan evlilik sürer. Referansını ben veriyorum.  

KÜÇÜK DİYE ŞÜPHEM VAR

KÜÇÜK DİYE ŞÜPHEM VAR

19 yaşındayım. 1.83 boyundayım, kilom 98-100 arasında. Penisimin boyu 11 santim. Sizce normal mi? Hayat kadınlarına gitmeyi düşünüyorum ama küçük olmasından şüphe ediyorum. CEVAP  Değerli okurum, zayıfla. 85’li kilolara indiğinde penisin boyunun 12-13 santim olduğunu göreceksin. Onu kasık yağlarından kurtaracaksın. Bu da yeter. Ayrıca genelev kadınları penis eksperi mi? Sen kendi yoluna bak. O penisle hayatını idare edersin. Zamanla daha da kilo alırsan, işte o zaman hayatını idame ettiremezsin.  

KIZLIK ZARI BOZULMUŞ MUDUR?

KIZLIK ZARI BOZULMUŞ MUDUR?

26 yaşındayım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sonra biraz ileri gittik ama kan gelmedi. Eğer kızlık zarı yırtılsaydı peniste kan olmaz mıydı? Sevgilim ilk kez ilişkiye girdiğini söylüyor. Kızlık zarı yırtılmış mıdır? CEVAP  Değerli okurum, kızlık zarı niye bozulsun? Kaygan bir ortamda girişe uygundu. Biraz da esneyiverdi. Kız arkadaşın doğru söylüyor. Oldu da bitti maşallah. İleride evlenirsiniz inşallah.  

ERKEN BOŞALIYORUM

ERKEN BOŞALIYORUM

12 yıllık evliyim, erken boşalma sorunum bitmek bilmedi. Eşimi öperken boşalıyorum. Karım cinselliğe karşı çok soğuk. Doktora gittim, ilaçları kullandım ama faydası olmadı. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, bu tür sorunlar çaresizlik grubuna girmiyor. Elbette çözümü var. Ve tabii ki eşinin de cinselliğe soğuk durması doğal. Belirli yol alınmıyor ki yol hazırlığı yapsın kadıncağız.  

GÜNDE 2-3’Ü BULUYORUM

GÜNDE 2-3’Ü BULUYORUM

19 yaşındayım. 2-3 kez cinsel ilişkiye girdim. Günde 2-3 kez de mastürbasyon yapıyorum. Bu kısırlığa yol açar mı? CEVAP  Değerli okurum, olmaz ama mastürbasyonu azaltıver. Böylece sağlıklı cinsel ilişkin olsun.