Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Ekim 2017)

Haydar Dümen 30 Ekim 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı  

30 Ekim 2017, Pazartesi 12:30
A A
ERKEK ARKADAŞIM ÇOK ISRARCI

ERKEK ARKADAŞIM ÇOK ISRARCI

8 aylık ilişkim var, 23 yaşında kızım. Erkek arkadaşım 25 yaşında, çalışıyor Evlenmeyi istiyoruz. O ilişkiye girmek için ısrarcı. Ben beklemek taraftarıyım. Çünkü hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Ne yapacağım? CEVAP  Sevgili okurum, sağlam bir mantık, uzun yıllara uzanan yola çıkmadan önce yapabileceğin hesaplardan biri bu. Tüm ilişkilerde kural, ilki daima sürprizlidir. Ayrıca erkekler ‘Yuva kurmada’ kızlar, kadınlar kadar duyarlı değildirler. Ben de beklemenden yanayım. Genellikle ilk ilişkilerde kadın, erkek olumlu ya da olumsuz sürprize endekslidirler. Hayat sürprizlere adak edilmez. Her şey iyi gitse bile, 50 yıllık evliliğe giden bu yolda biraz daha bekleyin.  

MENİ GELMİYOR

MENİ GELMİYOR

17 yaşındayım, 2 yıldır mastürbasyon yapmama rağmen meni gelmiyor. Oysa arkadaşlarımdan geliyor. Bazen rüyada boşaldığım halde mastürbasyon yapınca niye gelmiyor? Bende bir sorun olabilir mi? CEVAP  Değerli yavrum, şimdilik doktorluk işin yok. Rüyada mekanizma çalışıyor. Yani beyinsel baskılar ortadan kalkınca organ kendi sorununu aşıyor. Biraz sabır. Kendini zorlama. Uygun ortamda her şey yoluna girecek, üzülme.  

SADECE ÖPÜŞÜYORUZ

SADECE ÖPÜŞÜYORUZ

25 yaşındayım, kız arkadaşımla 1.5 yıldır birlikteyiz. Ama bende tık yok. Sadece öpüşebiliyoruz. Ne olacak halimiz? CEVAP  Değerli okurum, 1.5 yıldır kızla öpüşmek için mi bir odaya kapanıyor ya da bu eylem için kıyı köşe bir yer mi arıyorsunuz? Senin tık yok dediğin organ aslında tıkır tıkır işliyor. Saatler bile çeşitlidir. Pillisi, güneş enerjisiyle çalışanı vardır. Fosforlusu, altın kaplaması say sayabildiğin kadar... Seninki el yapımı. Yani el enerjisiyle çalışıyor olmalı!!! Yalnız kalınca uçamayan kuşun havalandığını görüyorsundur!!! Böyle giderse kıza ne olacak? Evlilik olursa tedavi edilecek. Değilse, delikanlı edasıyla kıza ‘Herkes yoluna’ denilecek.  

HEP HAYAL KURUYORUM

HEP HAYAL KURUYORUM

23 yaşındayım, sertleşme olmuyor. Kadınlara çok düşkünüm. Çok güzel ve seksi kadınları sürekli hayal ediyorum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, gözün gönlün aç. Bedenin açlığı bir gün doyar ama gözünün açlığına bir şey diyemem. O güzelleri hayal etmeye devam et. Eskilerin deyimiyle ‘İnsan hayal ettiği sürece yaşarmış.’ Hiç olmazsa hayallerinde yaşadığın mutlulukları biriktir. Evlendiğinde kullanırsın. Tabii ki neyi, nerede kullanacağını bilmem koşuluyla.  

VİTESE GEÇİREMİYORUM

VİTESE GEÇİREMİYORUM

3 yıllık evliyim, benim oğlan harekete geçiyor, ilerlemiyor. Gaz veriyorum, vitese bir türlü geçemiyorum. Hemen boşa düşüyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, içtim kahvemi, çalkaladım, ‘neyse halin, çıksın falın’ diye senin için niyet tuttum. Dibi kapkaraydı. Yol falan yoktu!!! Bakla falına bakan birini buldum. Bir torba laf, bir yerde iyi gibi, bir yerde zehir gibi. Bundan da bir anlam çıkaramadım. İskambil falında karşıma maça papazı çıkmaz mı? Eyvah ki ne eyvah derken, her yerde boy gösteren falcılarla seansa katıldım. Bir ton laftan sonra, ne dediklerini de anlayamadım. Tüm bunları yaşın için yazdım, yazıverseydin be değerli okurum. Beni yormasaydın. Karanlık bir yolda bırakmasaydın, 20 misin, 50 misin be birader?  

ZEVK ALAMIYORUM

ZEVK ALAMIYORUM

25 yaşındayım, yeni evliyim. İlişkiden hiç zevk almıyorum. Rol yapıyorum. Hiç orgazm olmadım. Eşimi ve kendimi kandırmaktan çok sıkıldım. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP  Sevgili okurum, eşinde erken boşalma yoksa sorun çözülecektir. Burada eşinin ustalığı, estetiği rol oynar. Ayrıca eşinin kendini cinsel yönden istenir hale getirmesi, seni keşfetmesi ve fantezileri kullanmanız da önemli. Kadınlar hedefe geç ulaşıyor. Ama kafaya takarsan yol daha da zorlaşır.

PENİS VAJİNAYA GİRMİYOR

PENİS VAJİNAYA GİRMİYOR

27 yaşındayım. Nişanlımla birçok defa ilişkiye girmek istedik. Ama başaramadık. Tüm uğraşlarımıza rağmen penis vajinaya girmedi. Ne yapmalıyız? CEVAP  Değerli okurum, nişanlın vajinismus. Bunu şimdilik aşacağınızı sanmıyorum. Evlendiğinizde sorun sürerse o zaman yardım eder, sorunu çözeriz.  

CİNSEL ORGANIM KISA VE SPERM GELMİYOR

CİNSEL ORGANIM KISA VE SPERM GELMİYOR

17 yaşındayım. Penisimin boyu kısa ve benden sperm gelmiyor. Kıllanma çok az. Ne yapmalıyım? Kilodan olabilir mi? CEVAP  Değerli okurum, tabii ki kilodan olabilir. Meninin gelmemesinin nedenini bir üroloji uzmanıyla görüşmelisin.  

GEBE KALIR MI?

GEBE KALIR MI?

Bir kızla ilişkiye girdim. Kızın zarı da esnek. Ben içine boşalsam kız hamile kalır mı? CEVAP  Değerli okurum, tabii ki hamile kalır. Niye kalmasın ki? Doğa düzeni bu. Sana mı soracaktı?  

İLİŞKİDEN 1 SAAT SONRA KAN GELDİ

İLİŞKİDEN 1 SAAT SONRA KAN GELDİ

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. 1 saat sonra benden kan geldi. Bunun nedeni ne olabilir? CEVAP  Sevgili okurum, bilemiyorum. Büyük ihtimalle kızlık zarı kanaması değildi. Ama bu tür sorunlar bire bir doktor tarafından görülerek çözülür. Sadece söyleyeceğim şey, kafana takma. Herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum.  

 ESNEK OLABİLİR Mİ?

ESNEK OLABİLİR Mİ?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama hiç acı duymadım, kan gelmedi. Kızlığım bozuldu diye çok korkuyorum. Acaba kızlık zarım esnek olabilir mi? CEVAP  Esnek yavrum, esnek. Bir daha yineliyorum esnek. Üzüntüye, sıkılmaya gerek yok.  

PERFORMANSINI NASIL ARTIRIRIM?

PERFORMANSINI NASIL ARTIRIRIM?

26 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla ilişkide tatmin olamıyorum ama rol yapıyorum. Sevgilimin performansını artırmak için ne yapabilirim? CEVAP  Sevgili okurum, orgazm olma güçlüğü yaşıyorsun. Önce klitoris orgazmı dene. Orgazm olmak için bazı fantezilerin devreye girmesi ya da erkeğin seni keşfederek ona göre davranması gerekir. Suçu kendine yükleme. Freud ‘Soğuk kadın yoktur, kadının ateşini yakamayan erkek vardır’ demiş. Bu söz yüzde 100 geçerli olmamakla birlikte bir usta sözüdür.  

SİVİLCELER ÇIKIYOR

SİVİLCELER ÇIKIYOR

Cinsel organımın üzerinde sivilceye benzer şeyler çıkıyor. İlişkiden mi kaynaklanıyor? CEVAP  Değerli okurum, o kadar kısa ve ayrıntısız bilgi ki sivilce mi, et beni mi? Bunu bilmeden sana ne yanıt vereyim? Çok tedirginsen bir cilt hastalıkları uzmanına gitmeni öneririm.  

EŞİM ACI ÇEKİYOR

EŞİM ACI ÇEKİYOR

2 aydır evliyim. İlk geceden beri eşimin vajinasında yanma oluyor. Bazen acıyla kıvranıyor. Bunun nedeni nedir? CEVAP  Değerli okurum ,vajinitis veya mantardan kaynaklanan bir olaydan söz ediyorsun. Bir kadın-doğum uzmanı bunu çözer.