Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Kasım 2017)

Haydar Dümen 30 Kasım 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı  

30 Kasım 2017, Perşembe 17:25
A A
 NE KAN VARDI NE DE ACI...

NE KAN VARDI NE DE ACI...

Erkek arkadaşımla ilk kez ilişkiye girdim. Kan gelmedi, acı da yoktu. Sorun bende mi, sevgilimde mi? CEVAP  Sevgili okurum, davul zurna olmadan, yaygaraya, göbek atmaya ya da acıdan kıvranmaya fırsat vermeden olayı her yönüyle dört dörtlük bitirmişsiniz. Vay be! Korkular boşuna, abartılar ise şamatadan ibaretmiş diyeceğiniz yerde aşkınızın güzelliğine ihanet ediyorsunuz. Adeta suç ve kusur arıyorsunuz. Zar esnekti, kanamadı. Senin organ da erkeğe güvendi, erkek de yangından kaçırır gibi telaşa düşmedi. İlişki doğal ve olması gereken gibi olunca ruh da doku da ikizini bulmuş oldu. “Acısız olmaz” diyorsan, organını biraz çimdikleyiver!!!  

BENİM KUŞ ÖTMÜYOR

BENİM KUŞ ÖTMÜYOR

25 yaşındayım, bekarım, yakışıklıyım. İyi bir işim var. Ama cinsel hayatım berbat. Çünkü kuş hiç ötmüyor. Ne olur yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, olmaması gereken bir tablo çizmişsin. Tek merakım, seninle baş başa kaldığında organ kalleşlik yapmıyor, isteğine uyuyorsa ya da sabaha karşı uykuda kendi özgürlüğünü kullanıp sertleşiyorsa sorun yok demektir. Kadınlarla ilişki uygun ortamda, acelesiz, zaman da kesintisiz olduğunda kuş atmaca gibi ciyaklasın yoksa keklik gibi şakısın mı? İstesen de istemesen de bu böyle olacak. Ama hiç ötmüyor yani sertleşmiyorsa onun üzerine bir araştırma yapılacak.   

KADINLAR DALGA GEÇİYOR

KADINLAR DALGA GEÇİYOR

20 yaşındayım. Penisim 8 santim. Defalarca ilişkiye girdim, kadınlar benimle dalga geçiyor. Artık utanıyorum. Büyütücü haplar fayda etmedi. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, kendini bilmez, çoğu da profesyonel olan bu tür hırçın kadınlara kızıyorum. Çünkü ekmek paralarına ihanet ediyorlar. Zora girmeden gerçekleşen bir eylem için onlara da ‘İşinizi bilin’ demek gerekiyor. Gelelim bilimin raporuna; evlilik koşullarında organ görevini yapacak. Hiç merak etme, sevgili eşini de yarı yolda bırakmayacaktır. Çünkü vajinanın boyu 8 santim olup sadece girişteki ilk 2 santimi duyarlıdır. Hadi bu gece rahat uyu. Yeter ki seninkinin huyu iyi olsun, eviniz mutlulukla dolsun.  

BOZULDU MU?

BOZULDU MU?

19 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla seviştik. O çıplaktı ama benim üzerimde çamaşır vardı. İlişkide kan gelmedi ama yine de korkuyorum. Zarım bozulmuş mudur? CEVAP  Sevgili okurum, yüzde 100 kızsın. Zar yerinde duruyor. Eğer esnek değilse evlendiğinde kanayacaktır.  

HAMİLE MİYİM?

HAMİLE MİYİM?

21 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Hamile kalır mıyım? Kızlık zarıma bir şey olmuş mudur? Adet düzensizliği yaşıyorum. İlişkiden önce de yaşıyordum. Midem bulanıyor. Psikolojik mi? CEVAP  Sevgili okurum, zarın bozulmadı. Gebe de değilsin. Ama ileri gitmişsin. Bir de bunun ailevi ve sosyal yanı var. Çok tehlikeli yollar. Yapacağın şey arkadaşınla ilişkiyi kesmek. Oyunu kuralına göre oynamak. Bir zaaf eseri yaşadığın bu olayı umarım bir daha tekrar etmezsin. Yoksa sürer gider.  

AĞRILAR GİRİYOR

AĞRILAR GİRİYOR

Kız arkadaşımla telefonda cinsellikten konuşuyoruz. Boşalırken enseme ağrı giriyor. Ne olur bana yardım edin. CEVAP  Olayım değerli okurum, telefonda sosyal, sanatsal ve şiirsel şeyler konuşun. Arada geleceğin zorlu günlerinden soslar ekin. Acınası insanlara ve hayvanlara yardım edin. Başın ağrıyorsa mastürbasyonu bırakıver. Bunu da ben mi öğreteyim?  

KIZ ÇOK UTANGAÇ

KIZ ÇOK UTANGAÇ

17 yaşındayım, 6 aydır kız arkadaşım var. Onunla ilişkiye girmek istiyorum ama kız çok utangaç. Ona nasıl açılırım? CEVAP  Değerli okurum, yol belli. Adam ve insan olma yolu. Daha küçüksünüz. Kızın ruhuyla oynama. Ne yani “Evet” dese götürüp odaya mı kapatacaksın? Delikanlı ol biraz.  

KOCAM ERKEN BOŞALIYOR

KOCAM ERKEN BOŞALIYOR

33 yaşındayım, 4 yıllık evli kadınım. Evlendiğimizden beri eşimin erken boşalıyor. Doktora gitmiyor. 2-3 ayda bir ilişkiye giriyoruz. Ne yapacağım? CEVAP  Sevgili okurum, haklısın. Oyunbozanlık eşinden geliyor. Dengeleri düzenli bir ilişkiyle evlilik uzun yıllar verimli ve sağlıklı sürer. Kesinlikle iki tarafın da orgazm olması gerekir. Kadının 10 birleşmenin 5’inde orgazm olması gibi. Ama hiç olmaması her ikinizi de cinsellikten koparır. Eşinin erken boşalması tedavi olur. Tedaviden sonra kendine güven gelir. Kocan mutlaka profesyonel yardım almalı.  

BOŞALAMIYORUM

BOŞALAMIYORUM

20 yaşındayım, nişanlıyım. İlişkim oldu ama boşalamıyordum. Şimdi nişanlandım yine boşalamıyorum. Mastürbasyonda kasılarak boşalıyorum. Ne yapayım? CEVAP  Değerli okurum, mastürbasyon nedeniyle kendini öyle koşulladı. Hele evlen bakalım. Düzeltilebilir bir sorun. O zaman çaresine bakarız.

2 AYA EVLENİYORUM

2 AYA EVLENİYORUM

Cinsel organım 11 santim. Daha önce ilişkiye girdim. 2 ay sonra evleneceğim. Eşimi mutlu edebilir miyim? Bir de erken boşalma sorunum var. Ne yapayım? CEVAP  Değerli okurum, penisinin boyu eşini mutlu eder. Erken boşalman da evlendikten sonra çözülür. Doğru nikah masasına. Evlilik cüzdanını aldıktan 2 ay sonra erken boşalma konusunda doğru uzmana başvur.  

İHTİYAÇ DUYMUYORUM

İHTİYAÇ DUYMUYORUM

26 yaşındayım, kız arkadaşım olmadı. 5-6 kere geneleve gittim. Ama gitmesem de ihtiyaç duymuyorum. Ne olacak benim halim? CEVAP  Değerli okurum, gariplik mastürbasyona alışman. Sık sık geneleve gitmen de doğru değil. İki arada bir derede kalmış gibisin. Evlendiğinde, kadına geçiş sürecinde zorluk çekersin. Evlenmek de zor iş. Seks hayatın için bir şey diyemem ama hiç olmazsa duyguların canlı kalsın diye duygusal aşk, flört biçiminde bir arkadaşlık kur.  

SERTLEŞMİYOR

SERTLEŞMİYOR

23 yaşındayım. İlk kez ilişkiye girmek istedim, ereksiyon olmadı. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, yüzde 99 psikolojiktir. Sabaha karşı sertleşmen oluyorsa ya da kendi kendini tatmin ederken sertleşiyorsan organik sorun yok demektir. Doğal ol, kendini yargılama. Bitmeyen enerji, kaynak zaten kurumayacak. İnsan soyu sürecek, sende de öyle olacak.

 İLİŞKİYE GİREMİYORUM

İLİŞKİYE GİREMİYORUM

29 yaşındayım, cinsel organım çok büyük, kıyafetlerden bile belli oluyor. İlişkiye girmekte zorlanıyorum. Bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, yarım yarım ilişkiye devam. Şimdilik başka sözüm ve çözüm yok. Tabii ki evlen ve çocukların olsun.  

YANMA OLUYOR

YANMA OLUYOR

34 yaşında kadınım. Eşimle ilişkiye girince yanma oluyor. Ne yapmam lazım? CEVAP  Sevgili okurum, kadın doğum uzmanı orada iltihap ya da mantar var mı diye bakacak. Bir şey varsa onu tedavi edecek. Psikolojikse bu kez başka bir uzmana başvuracak, iyileşeceksin.