Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (4 Ocak 2018)

Haydar Dümen 4 Ocak 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

04 Ocak 2018, Perşembe 12:22
A A
İLİŞKİYE GİRERKEN YORULUYORUM

İLİŞKİYE GİRERKEN YORULUYORUM

23 yaşındayım. Spor yapıyorum. İlişkiye girerken yoruluyorum. Sevgilim küsüyor. Yorgunluktan nasıl kurtulurum? CEVAP  Değerli okurum, yoruluyorsan dinlenirsin. Dinlenirken uyuklar, zaman kazanırsın. Suçu barfiks çekme, sürat koşusu, maraton gibi aktivitelere yükleme. “Bu konuda benim yaptığım binlerce yıldır herkesin yaptığı bir şeydir” diyerek kendi yorgunluğuna başka çare ara. Amma velakin bizim kapıya düştüğünüzde koyacağım teşhise de karşı çıkamazsın. Al sana teşhis: Bilinçaltın kız arkadaşından bıkmış, iştahsız olarak sofraya oturmuş, arsız çocuklara dönmüşsün. Bana göre bazı kurallara uyuver ya da kıza elveda deyiver.  

KIZ HAMİLE KALIR MI?

KIZ HAMİLE KALIR MI?

Ben adet döneminde kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Acaba hamile kalır mı? CEVAP  Kalmaz yavrum. Ama binde bir de olsa, hani belli de olmaz.  

KARIMDAN ÇOK SIKILDIM

KARIMDAN ÇOK SIKILDIM

50 yaşında, 30 yıllık evli ve 2 çocuk babasıyım. Evlilikten de karımdan da çok sıkıldım. Karımla birlikte olmaya dayanamıyorum. Yardım edin. CEVAP  20 yaşında evlenirsen olacağı buydu değerli okurum. Bundan sonraki yolun kapalı, ruh isyanda! Çocukların körebe, muhterem eşinse sefilleri oynuyor. Yılların kalleşliği, yaşının taşan ateşliğiyle oluşan tablodur bu. Elinden bir şey gelmez. Uzaktan evlilik yapısının geleceğine karar verilmez. Papaz her zaman helva yemez. Helva dedin de, ‘Yandı gülüm keten helva’ aklıma geliverdi. Buraya da tam oturdu. Ne edelim? Ya kürek çekmeye ya da çileye devam edelim. Kesin karar için bir uzmanı da ziyaret ediverelim.  

SÜREYİ NASIL UZATABİLİRİM?

SÜREYİ NASIL UZATABİLİRİM?

20 yaşındayım, çok istekliyim. İlk ilişki kısa sürüyor, şikayetçiyim. Aklıma getirmemeye çalışıyorum ama garaja girince benim sular açılıyor. Süreyi nasıl uzatırım? CEVAP  Al sana bir nanik, cinsel manik okurum. Ürettiğim ‘Umut fakirin ekmeği, iyi bir karne de yaşamın bel kemiğidir’ sözümle seni uyarıyorum. Cinselliğe yatırım yaparken bel kemiğine darbe vurma. Geleceğin her şeydir, bunu hiç unutma. Erken boşalman var, postacı kesin kapını çaldı. Kız gelen zarfı açtı, hava civa... Yalnız bu nedenden kendini bir delikanlı olarak yargıla ve geleceğine sorgula. Organizmanın ruhsal bölümünü de boşa harcama. Zamanı gelince yani evlenince biz onu ayarlayacağız.  

BÜYÜTÜCÜ İŞE YARAR MI?

BÜYÜTÜCÜ İŞE YARAR MI?

20 yaşındayım. Penisim 7 santim. 6 yıldır tedavi görüyorum ama gelişme yok. Acaba büyütücü haplar işe yarar mı? CEVAP  Değerli okurum, büyütücü haplar işe yaramıyor. Olayın derinini, nedenini bilmiyorum. Gittiğin uzman arkadaşım ne dediyse onun sözlerine uy.  

TELEFONDA CİNSELLİK ZARARLI MI?

TELEFONDA CİNSELLİK ZARARLI MI?

20 yaşındayım. Biz sevgilimle ayrı şehirlerde yaşıyor, telefonla görüşüyoruz. Tabii arada cinsellikten bahsediyoruz, ben bazen boşalıyorum. Acaba zararı olur mu? CEVAP  Değerli okurum, zararı olmaz ama alıştırır sizi. Bir de bakarsın ki gerçek cinsellikten soğuyuvermişsin. İşte o zaman doktor doktor gezersin.  

ERKEN BOŞALMAM VAR

ERKEN BOŞALMAM VAR

27 yaşında, 1 çocuk babasıyım. Benim erken boşalmma var. Ne olur derdime çare bulun. CEVAP  Değerli okurum, erken boşalmayı tedavi ediyoruz. Bunu defalarca yazdım. Hekimle karşı karşıya gelmek gerekiyor.  

PİŞMAN OLUYORUM

PİŞMAN OLUYORUM

17 yaşındayım. Mastürbasyon yapınca pişman oluyorum. İleride sorun olur mu? CEVAP  Değerli yavrum, her yaptığında pişmanlık duyarsan zararını görürsün. Ama haftada 2-3 kez mastürbasyon yapar “Canım sağolsun” dersen zarar görmezsin.  

ZARI YIRTILMIŞ MIDIR?

ZARI YIRTILMIŞ MIDIR?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Ertesi gün duşa girdiğinde pembemsi bir akıntı gelmiş. Sonrasında da 2 damla kan görmüş. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur? Ne kadar kan gelir? CEVAP  Değerli okurum, bir yerden kan gelirse orada bir zedelenme olmuş demektir. Kılcal damarların incinmiştir, bunun bir başka adı zarın yırtılmasıdır. Ama belki de olmamıştır.  

PENİSİM EĞRİ

PENİSİM EĞRİ

Penisimdeki eğrilik ilişkiye girmeye engel olmuyor ama rahatsız hissediyorum. Partnerim alay eder mi? Düzelir mi? CEVAP  Değerli okurum, bu konuda uzman ürolog doktorlar var. Birkaç gün hastanede yatman yeterli. Ama düzeltmeye ihtiyaç var mı, yok mu olayına hekim görerek karar versin.  

PREZERVATİF İÇERİDE KALDI

PREZERVATİF İÇERİDE KALDI

Prezervatif kız arkadaşımın içinde kaldı. Boşaldıktan sonra çıkardık. Acaba kız arkadaşım hamile kalmış mıdır? CEVAP  Değerli okurum, nasıl bileyim? Adetini görmezse 15-20 gün daha bekleyin. Sonra gebelik testi yaptırırsın. Kolaydır, ucuzdur. Bu dediğim süreyi de kafanıza bir şey takmadan rahat atlatın. Çünkü sözünü ettiğin gebelik olasılığı zayıf.  

CİNSEL ORGANIM ÇOK KÜÇÜK

CİNSEL ORGANIM ÇOK KÜÇÜK

Cinsel organım 9 santim. Kız arkadaşım beni aşağılıyor. 25 yaşındayım. Bu yüzden evlenmek bile istemiyorum. Bunalımdayım. CEVAP  Değerli okurum, penisin ameliyatla 1-2 santim büyür. Evlendikten sonra bu yönde eşinden istek gelirse operasyon yapılır. Fonksiyonları yerindeyse takılma.  

SEVGİLİMİN DAHA ÖNCE İLİŞKİSİ OLMUŞ

SEVGİLİMİN DAHA ÖNCE İLİŞKİSİ OLMUŞ

Sevgilimin daha önce bir ilişkisi olmuş. Biz evleneceğiz. Bunu öğrendiğimden beri ona eskisi gibi davranamıyorum. Ama vazgeçemiyorum da. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, insanların boşluk anları olur. Ve bu insanlığı kullanan birtakım kişiler çıkar. Ruh sağlam olduğu sürece, aşk ve sevgi korunduğu zaman bütün kadınlarımız, kızlarımız kale gibidir. Bu kızın sevgisine ve kendi sevgine ihanet etme. Sana bir büyük sözü, bu kızla evlen. Hayatın boyunca mutluluğu yaşa. Ama onu üzme, başına kakma. O sana sığınacak, o duygu da evliliğinizin şemsiyesi olacak.  

SPERMLER DIŞARI ÇIKIYOR

SPERMLER DIŞARI ÇIKIYOR

6 yıldır evliyim, 5 yaşında bir çocuğumuz var. Tekrar çocuk yapmak istiyoruz. Ben boşalınca spermler eşimin vajinasından dışarıya çıkıyor. Ne yapacağız? CEVAP  Değerli okurum, o doğal bir durum. Birleşmeden sonra eşin sırtüstü yatsın. Ayaklarının altına iki minder koysun. Bir saat öylece kalsın. Televizyon izlesin, kitap okusun. 3-5 ay bekleyin. Gerekirse, sen sperm sayımı yaptırırsın. Eşini de bir kadın doğum uzmanına götürürsün.  

BİRAZ KAN GELDİ...

BİRAZ KAN GELDİ...

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte oldum. Arkadaşımdan biraz kan geldi. Kızlığına bir şey olmuş mudur? CEVAP  Evet, sevgili okurum bozulmuş olabilir.