Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ağustos 2017)

Haydar Dümen 7 Ağustos 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.

07 Ağustos 2017, Pazartesi 15:03
A A
GENELEVDEN ZEVK ALMADIM

GENELEVDEN ZEVK ALMADIM

18 yaşıma girmeme birkaç gün var. Bir büyüğüm beni geneleve götürdü ama zevk almadım. Acaba bende sorun mu var? CEVAP  Değerli okurum, sen bir tamirci olacaksın. Eline hiç çekiç almamışsın. Usta sana balyoz verdi. “Şu çiviyi şu tahtaya çak” dedi. Haydi aslanım, balyozu sallayarak mı çakacaksın yoksa kendi bildiğini mi yapacaksın? İçinden “Düştüm bir yola, umarım hayırlı ola” diye dua edebilirsin. Ya çivi? Ya tahta? Çivi seninki, tahta kadın. Beynin usta olması gerekir. Beyin ise denemelerle eğitilir. Yani senin olayın tahta sert mi kaygan mı? Ya balyoz? Yerinden kalkmıyor mu? Aynen böyledir. Aldırma, sorun yoktur. Ancak 2-3 yıl beklemen gerekir.  

YANGINIM ÇOK BÜYÜK AMA...

YANGINIM ÇOK BÜYÜK AMA...

28 yaşındayım. Her şey beni tahrik ediyor. Ama benimle beraber olmak isteyen kızın yanında hareket olmuyor. Çok büyük yangınım var ama onun yanında ateş sönüyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, aşkta, sevgi özellikle saygının yoğun olduğu durumlarda anlattığın tablo olur. Bir bakıma aşkın kutsallığı, cinselliğin üzerine hep bir örtü çeker. Sevilen böylece dokunulmazlık kazanır. Merak etme, bu estetik ve saygıdeğer, devasa aşkın zamanı gelince asıl kimliğine kavuşacak. Kozadan tırtıl değil, kelebek çıkacak. Bu durum çeşitli faktörlere göre bir yaşam tablosu çizecek. Bu tabloda kimi zaman kelebeğin kanadının kırılması bile olacak. Yıllar kendi bildiğini okuyacak, asıl olan o tablodan kişiye özel bir resim çıkacak.  

ALÇIYA ALSAK DÜZELİR Mİ?

ALÇIYA ALSAK DÜZELİR Mİ?

Evliliğimizi renklendirmek için fantezi yaptık, yüksekten atladım. Eşimde sorun yok ama sanırım benim organım kırıldı. Evde alçıya alsak iyileşir mi? CEVAP  Değerli okurum, görünen, bilinen bir olay yaşamışsın. Her gencin ya da acelecinin, her kendine güvenenin ve yeni yöntemler deneyenin başına gelebilir. Mastürbasyon yaparken organını beysbol sopası sanıp aniden kıvırıveren, kimi zaman da üzerine düşen partnerden de olur böyle olaylar!!! Tedavisini ürolog uzmanlar yaparlar. Yaşadığın ağrılı bir durumdur. Bu sana bir ders vermiş. Ancak bu ders, binlerce okurumuz için de örnek olmuş. Üzülme, sen bir bedel ödedin. Zaman geçirme, ne kadar erken olursa, tedavisi o kadar iyi gider, eski haline döner.

SİVİLCELER ÇIKTI

SİVİLCELER ÇIKTI

19 yaşındayım. Günde 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Çok sivilce çıktı. Bunun mastürbasyonla ilgisi var mı? CEVAP  Değerli okurum, konunun mastürbasyonla ilgisi yok. Günde 2 defa kremsiz sabunla yüzünü yıka. Sivilceleri sıkma. Tedirginsen bir de cilt hastalıkları uzmanına başvur.  

İSTEĞİM UÇUP GİTTİ

İSTEĞİM UÇUP GİTTİ

22 yaşındayım. Kız arkadaşım da 20 yaşında. Tam ilişkiye girecektik ki kavga ettik. Tüm isteğim kaçtı, cinsellikten soğudum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, 3 ay kendini yargılama. İşi oluruna bırak, zorlama. O tatsız olayın içinde de eğer kıskançlık varsa sen haksızsın. Organın seni cezalandırıyor.  

BÜYÜTEBİLİR MİYİM?

BÜYÜTEBİLİR MİYİM?

25 yaşındayım. Penisim 11 santim. Kendime olan güvenimi kaybetmek üzereyim. Bir kızı seviyor, evlenmek istemiyorum. Cinsel organımı ameliyatla büyütebilir miyim veya bu halde evlenirsem bir sorun olur mu? CEVAP  Değerli okurum, cinsel organın normal. Kadının vajinası 8 santimdir. Eğer kiloluysan ve kasıklarında yağ birikimi varsa bu yağlar, penisi 1-2 santim yuttuğundan görüntü daha küçükmüş imajı verir. Eğer öyleyse o bölgedeki yağları erit. Değilse, sevdiğin kişiyle göğsünü gere gere, rahatlıkla evlen.  

ACABA YIRTILDI MI?

ACABA YIRTILDI MI?

22 yaşında kızım. Nişanlım 23 yaşında. Geçen hafta sürtünme yoluyla sevişirken penisi biraz vajinama girdi. Kanama olmadı. Acaba kızlık zarım yırtıldı mı? CEVAP  Sevgili okurum, tabii ki yırtılmadı. Bana göre esnek. Evlendiğinde kanama olup olmayacağını ne ben bilirim ne de sen bilirsin. Onu belirleyen vajinanın kapısı ile penisin yapısıdır.  

KARIM İSTEKSİZ

KARIM İSTEKSİZ

5 yıllık evliyim. Eşim 35, ben 42 yaşındayım. Eşimle evliliğimizin ilk 4 yılında cinsel sorunumuz yoktu. Ama çocuğumuz olduktan sonra sorunlar başladı. Eşim çok isteksiz, benden istek gelmedikçe hep uzak duruyor. Bu normal mi? CEVAP  Değerli okurum, eşin birçok kadının yaşadığı doğum sonrası olaylarından birini yaşıyor. Bunun psikolojik nedenleri seninle ilgili değil. Tedavi olabilir diye düşünüyorum. Ama mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekiyor. El ele bir doktorun kapısını çalın.  

SÜREKLİ İLİŞKİ İSTİYOR KENDİMİ TUTAMIYORUM

SÜREKLİ İLİŞKİ İSTİYOR KENDİMİ TUTAMIYORUM

22 yaşındayım. Kız arkadaşım da 20 yaşında. 10 gün önce kız arkadaşımla sayısız ilişkiye girdim. Hep ilişkiye girmek istiyorum. Kendimi tutamıyorum. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, uçurumun kenarında oyun oynuyorsun. Kendini tutamazsan yuvarlanırsın. Tutarsan, orada kenarda kalırsın. Ve yaşamının 50 yılı daha önündeki cinselliğini adam gibi kullanırsın. Uçurumdan yuvarlanmak üzere olan sana ben bir dal uzatsam ne kadar tutanacaksın ya da ne kadar söz dinleyeceksin? Ben güvenemediğim için olayı iradene havale ediyorum.  

HER GÜZEL KIZLA İLİŞKİYİ HAYAL EDİYORUM

HER GÜZEL KIZLA İLİŞKİYİ HAYAL EDİYORUM

17 yaşındayım. Günde 3 kere mastürbasyon yapmadan duramıyorum. Gördüğüm her güzel kızla ilişkiye girmek istiyorum. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, tedavi ol. Biraz da etik duygularını ve sorumluluklarını düşünsen.  

 SEVGİLİMİN ENERJİSİ BİTMEK BİLMİYOR

SEVGİLİMİN ENERJİSİ BİTMEK BİLMİYOR

2 yıldır ilişkim var. Erkek arkadaşım ve ben 20 yaşındayız. Erkek arkadaşım çok azgın. Gün boyu yataktan çıkmıyor, bir gün 12 kez boşaldı. Dayanamıyorum. CEVAP  Sevgili yavrum, dayanamazsın. Gerçekten dayanılır gibi değil. Buna yangından mal kaçırma psikolojisi derler. Bu arabanın freni senin elinde olmalı. Frene sen basacaksın. Fakat fren sağlam değil. Güzel kızım, bunu zamana bölmenizde yarar var. Yavrum daha ne diyeyim? Adam bir gün seni kapı önüne bırakıverirse beni hiç arama. Ben diyeceğimi sana peşin söyledim.  

NASIL KURTULURUM?

NASIL KURTULURUM?

17 yaşındayım. Penisim 13 santim. Sizce normal mi? Haftada en az 6 kez mastürbasyon yapıyorum. Sanki biri beni bunun için zorluyor. Mastürbasyon yapmaktan kurtulmak istiyorum. CEVAP  Değerli okurum, cinsel organın normal. Ama mastürbasyon sayın çok fazla. ‘Unun çoksa günün de çok’. Yani idareli kullan demiş atalarımız. Sen 1-2 sayı düşüver şu mastürbasyondan.  

PENİSİM NASIL BÜYÜR?

PENİSİM NASIL BÜYÜR?

17 yaşındayım. Cinsel organım 10 santim ve yeterince sertleşmiyor. Haftada 3-4 kere mastürbasyon yapıyorum. İlişkiye girmeye korkuyorum. Sizce penisim nasıl büyür? CEVAP  Değerli okurum, bekle. Zaman onu büyütür. Acelen ne? Kızlar kaçmıyor ki?