Potadaki olaylar Polat'ı üzdü

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki basketbol derbisinde yaşanan olaylara çok üzüldüğünü ancak özür dilemeyeceğini söyledi.

Potadaki olaylar Polat'ı üzdü

Olaylar öncesine kadar büyük bir keyif ve heyecanla basketboldaki zorlu mücadeleyi seyreden sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat, F.Bahçe karşısında basketbolda alınan önemli galibiyete rağmen sevinemediğini vurguladı.

G.Saray Başkanı, olaylara neden olan taraftarların yaptıklarını asla tasvip etmediklerini ve çıkan olayların galibiyete gölge düşürdüğünü belirterek duygularını şöyle dile getirdi. "Mükemmel bir maç izliyorduk. İki takım da çok iyi mücadele etti. Kim kazansa kaybedene yazık olacaktı.

F.Bahçe'de çok iyi mücadele etti. Çok iyi kadroları var. Bizim 4 katımız bütçe ile takım kurdular. Biz yeni kurulan takımız ve oyuncularımız olağanüstü mücadele ettiler. Ancak birkaç kendini bilmez galibiyetimize leke düşürdü."

FENERBAHÇE BENCH'İNİN ARKASINDAKİ KADIN

G.Saray Başkanı Adnan Polat, olayları çıkaran kendi seyircilerini asla affetmeyeceklerini vurguladıktan sonra ise şöyle konuştu. "Sahaya atlayan kişileri mutlaka emniyete teslim edeceğiz.

Ama herşey mükemmel bir atmosferde cereyan ederken, F.Bahçe benchinin arkasında oturan bir kadın, arkasını dönerek taraftarlara el işareti yaptı ve bizim seyirci çığırından çıktı. Yine de seyircinin sahaya atlamaya ve rakip sporcuya saldırması çok çirkin. Ne cesaretle bunu yaptılar? Anlamak mümkün değil."

'ÖZÜR DİLEMEM, BİZ BUNLARI ÇOK YAŞADIK'

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat, "bu olaylar sonrasında F.Bahçe kulübünden özür dileyecek misiniz" şeklindeki sorumuza ise şu yanıtı verdi. "Çok üzgünüm. Galibiyete sevinemedim. Ama yine de F.Bahçe'den ya da aziz Yıldırım'dan özür dilemem. Biz Saraçoğlu'nda çok tatsız olaylar yaşadık. Onlar özür diledi mi? Derbi öncesinde yemek davetinde bulunduk. Yemek davetimizi bile kabul etmediler."

Kadir ÇETİNÇALI-İstanbul/DHA

2