Pratik olmayı seven her kadının bilmesi gereken 12 hile

Evde hali hazırda sahip olduğunuz malzemelerle acil durumlarda hızlıca müdahale edebilirsiniz…  

16 Ekim 2017, Pazartesi 10:26
A A

Özellikle çalışan ve sürekli bir koşuşturmacanın içinde olan insanlar için sorunların hızlı çözülmesi çok önemli. Son anda bir yere davet edildiyseniz, evden acilen çıkmanız gerekiyorsa ya da o an elinizdekilerle harikalar yaratmak zorundaysanız bu bilgiler işinize yarayabilir. Genellikle evde olan malzemelerle sizi zor durumda bırakan problemlerinizi çözmeniz çok kolay…  

Kayan ayakkabılar için saç spreyi

Kayan ayakkabılar için saç spreyi

Özellikle topuklu ayakkabılarda yaşanan kayma problemini ayağınıza saç spreyi sıkarak çözebilirsiniz. Saç spreyi sert yapısıyla ayağınızın kaymasını önler.    

Tel tokayla şekli değişen fırçalar

Tel tokayla şekli değişen fırçalar

Yelpaze fırçası yoksa allık ve pudra fırçasına bir tel toka takarak yelpaze fırçaya dönüştürebilirsiniz. Böylece kontür uygulamaları için ayrı bir fırça almanıza gerek kalmaz!  

Elektriklenmeyi önleyen peçete

Elektriklenmeyi önleyen peçete

Taradıktan sonra elektriklenen saçlar için tarağa görseldeki gibi bir mendil geçirebilirsiniz. Böylece hem saçlarınız elektriklenmez hem de tarağın dibinde biriken saç tellerini kolayca temizleyebilirsiniz.  

Eyeliner çekmenin kolay yolu

Eyeliner çekmenin kolay yolu

Eyeliner kuyruğu çekerken zorlanıyorsanız bir banttan yardım alabilirsiniz. Kısa bir bant parçasının yapışkanlığını elinize yapıştırarak azalttıktan sonra istediğiniz kuyruk şekline göre göz kenarınıza yapıştırın. Daha sonra bant kenarını kılavuz çizgi olarak alıp kuyruğu çizin. Ayrıca bu yöntem far sürerken de taşırmamanız için faydalı olabilir.  

Daha yoğun kirpikler için pudra

Daha yoğun kirpikler için pudra

Kirpiklerinizin daha hacimli durmasını istiyorsanız bir kat rimel sürdükten sonra bir pamuk çubuk yardımıyla bebek pudrası sürüp üzerine tekrar rimel sürebilirsiniz. Kirpiklerinizin ne kadar yoğun durduğunu fark edeceksiniz.  

Yağlı saçlara pratik çözüm

Yağlı saçlara pratik çözüm

Saçları çok hızlı yağlananlar için pratik ve hızlı bir çözüm; nişasta. Aslında tamamen kuru şampuan mantığı var. Yağlanan saçlarınızın diplerine bir fırça yardımıyla nişasta uygularsanız parlaklığının gittiğini ve daha sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.  

Kulak pamuğuyla puslu göz makyajı

Kulak pamuğuyla puslu göz makyajı

Günlük puslu göz makyajı yapmak isteyenler için oldukça pratik bir çözüm. önce yumuşak uçlu bir göz kalemiyle kirpik diplerine kalem çekin. Daha sonra pamuk çubuğu çizdiğiniz çizginin üzerinde gezdirin. Bu yöntem kalem çekerken taşıranlar istemeden kalın yapanlar için de güzel bir seçenek olabilir!  

Hacimli saçlar için diş fırçası

Hacimli saçlar için diş fırçası

Sönük duran saçlarınızın daha hacimli görünmesini istiyorsanız saçınızı katmanlara ayırıp diş fırçasıyla tarayabilirsiniz. Diş fırçanın ince telli yapısı saçlarınızın daha kabarık ve yoğun görünmesini sağlayacak.  

Rahatsız eden sütyen telleri

Rahatsız eden sütyen telleri

Eğer sütyeninizin telleri batıyor ve rahatsız ediyorsa o bölgeye yara bandı yapıştırarak kendiniz koruyabilirsiniz.  

Sivilcelerden kurtulmak için aspirin maskesi

Sivilcelerden kurtulmak için aspirin maskesi

Hem çıkan sivilceler hem de sivilce oluşumunu engellemek için aspirin maskesi uygulayabilirsiniz. Ayrıca aspirin maskesinin cildi yatıştırma, yumuşatma ve pürüzsüzleştirme gibi özellikleri de var. Yapması ise oldukça basit. 4-5 aspirini kaşığın tersiyle ezin ve yavaş yavaş suyla karıştırarak krem kıvamına getirin. Yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra durulayabilirsiniz.  

Doğal ve hızlı su dalgaları

Doğal ve hızlı su dalgaları

Saçları düz olanlar dalgalı saçlar için maşayla saatlerce uğraşırlar. Sonucunda da düğün saçına dönen saçları doğal bir hale getirmek için uğraşırlar. Bu yöntemle doğal su dalgaları yapmak oldukça kolay. Özellike duştan çıktıktan sonra uyguladığınızda daha iyi sonuç alabileceğiniz bir yöntem. Saçlarınızı şekildeki gibi bükün ve bırakmadan fön makinasıyla kurutun. Saçlarınızı bıraktığınız su dalgaları oluştuğunu göreceksiniz.