Profesöre trafo dayağı

Profesöre trafo dayağı

03 Ekim 2009, Cumartesi 12:12
A A

Bursa'da Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olan 49 yaşındaki Rasim Okursoy, çalıştırdığı kafeteryanın önünde tanımadığı bir kişi tarafından dövüldü.

Okursoy, kafeteryanın yanında sağlık merkezi açacak olan kurumun kendi iş yerinin yanına trafo kurmasına karşı çıkması yüzünden dövüldüğünü öne sürdü.

Uludağ Üniversitesi Öğretim üyelerinden Rasim Okursoy, dün Mudanya yolu üzerinde bulunan ve ailesi tarafından çalıştırılan kafeteryada dövüldü. Burnunda kırık bulunan vücudunda darp izleri olan Okursoy'un beyin tomografisi çekildi.

Eşi de aynı üniversitede profesör olan Rasim Okursoy, "Mudanya ilçe yolunda kafeterya açtık. Ben buranın bahçe işleriyle uğraşıyorum. Yanımızda sağlık merkezi kurmak isteyen kişiler benden iş yerimizin yanına trafo kurmak istediler. Ben de izin olmadığı taktirde buna müsaade edemeyeceğimi söyledim. Buna rağmen direkleri diktiler, trafoyu kurmaya başladılar. Gidip TEDAŞ'a şikâyet ettim.

Şikâyet sonrası tehdit almaya başladım.Bugün kafeteryada dururken gelen bir kişi, boğazıma bıçak dayayıp "Bizim ekmeğimizle nasıl oynarsın" diyerek bana saldırıp yumruk attı. Yaralandım. O kişinin, şirkete çalışan bir kişi olduğu söylendi. Zanlının bulunmasını, varsa kendisini azmettirenlerinde tespit edilip cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Rasim Okursoy'un şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Jandarma Okursoy'u dövüp hastanelik eden kişinin kimliğini araştırıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;