Putin’in ‘Hançer’i tanıtıldı

Rusya Savunma Bakanlığı, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in "hiçbir savunma sistemi tarafından yakalanmadığını" duyurduğu Hançer (Kinjal) adlı hipersonik füzenin görüntülerini yayınladı

11 Mart 2018, Pazar 15:58
A A
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1 Mart’ta gerçekleştirilen meclis konuşmasında övgüyle bahsettiği Hançer (Kinjal) adlı hipersonik füzenin yeni testlerine ilişkin görüntüleri yayınlandı.Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan görüntülerle "hiçbir savunma sistemi tarafından yakalanmadığını" ifade ettiği füze ilk kez dünyaya tanıtıldı. Görüntülerde, Mig-31 tipi bir savaş uçağının bir Kinjal füzesini hedefine doğru fırlattığı görülüyor.Putin, "bir benzerinin daha olmadığını" ifade ettiği füzelerin testlerden başarıyla geçtiğini dile getirmişti.

Rusya liderinin verdiği bilgilere göre, Kinjal füzeleri sesten 10 kat daha hızlı hareket ediyor. Uçuşu sırasında manevra yapabilen tüm mevcut savunma ve füze sistemlerini aşabilen bu füzeler ayrıca, 2 bin kilometreye kadarki hedeflere nükleer ve konvansiyonel başlıklar taşıyabiliyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;