Q7 ve Schuster

Salı, 15 Haziran 2010 - 05:00

2007’de başlayan ve Aşk-ı Memnu dizisiyle bir farkı kalmayan Portekizli Q7 lakaplı Quaresma’nın transferi mutlu sonla bitince Beşiktaş’ın gündemi değişti. Teknik direktör Schuster’in anlamlı bir mesajı var bu yıldızın transferi sonrası. “Ben onu oynatırım” demiş. Bu söyleme evet, ama böyle bir taraftarın önünde zaten oynayamazsa başka bir yerde oy-na-maaaz.

KÜREKTE EZELİ REKABET

Aslında böyle olması gereken bir tabloydu Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ın Sapanca’daki kucaklaşması. Galatasaray ve Fenerbahçelileri futbolda da öyle görmek isteriz.

AMMA DA YAPTIN HOCA

Güvenç Kurtar’ın bir demeci gözüme ilişti: “Schuster Pro-Lisans alamaz” demiş. Hocam bu senin söylediğin cümleye şu yanıtı vereyim: “Hani atlara dur deniyor ya.”

VUVUZELA

Dünya Kupası’nın kafa ütüleyen çalgısının sinekle arı karışımı sesini durdursana bay MANDELA.

KRASİC-MESUT ERMAN

Fenerbahçe’nin talip olduğu Krasic, Gana maçında tam bir hayal kırıklığı idi. Güney Afrika’ya sırf Arjantinli Messi’yi izlemeye gelenler, Almanya’da Türk çocuğu Mesut Özil’e bakıp özlem giderdi. Ve bir başka Türk Fransa’da ihtilal yaptı. Erman Kunter Cholet’i basketbolda Fransa’nın şampiyonu yaptı. O aynı zamanda basketbolda Türkiye’de kırılması güç olan sayı rekorunun da sahibi. Nereye baksan Türkler var...

BLATTER EKTİĞİNİ BİÇİYOR

Vuvuzelaya onay veren, 1998’de siyahi delegelerin oyunu alıp FIFA Başkanı olan Mr.Joseph Blatter şimdi 2011’de yapılacak seçime yine aday. Güney Afrika’ya Dünya Kupası nasıl verildi sorusunun yanıtı böylece belgelenmiş oluyor.