'Rahat uyu baba'

Komadayken, Hukuk Fakültesi'ni kazandığı belli olan felçli kız dün ilk dersine girdi

06 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

KUTLAMA YAPACAKLARDI
Erzincan’da Fulya Yalvaç (20), 5 Haziran 2008’te ÖSS’ye girdi. Fulya’nın en büyük hayali hukuk fakültesi kazanıp savcı olmaktı. Babası da bunu çok istiyordu.

Babası Sabahattin (43), annesi Hülya (42) ve kardeşi Samet Yalvaç (16) destek olmak için Fulya’yla sınava gireceği okula gitmişti. Fulya’nın sınavı iyi geçti. Aile erkek kutlama yapmak için yemeğe gitmeye karar verip babanın kullandığı otomobille yola çıktı.

ÜNİVERSİTE ODA VERDİ
Fulya, Org. Başbuğ’un emriyle Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne nakledildi. Fulya’ya 3 aylık bir tedavi programı uygulandı.

Fulya yürüyemese de kendini toparladı ve dün Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ilk dersine tekerlekli sandalyesiyle girdi. Fulya’ya ders aralarında dinlenmesi için üniversitede özel bir çalışma odası tahsis edildi.

ORG. BAŞBUĞ DEVREYE GİRDİ
Aşırı hız yüzünden otomobil şarampole yuvarlandı. Baba ve oğlu öldü. Anne hafif yaralandı. Ancak Fulya’nın durumu ağırdı. 2 ay sonra ÖSS sonuçları açıklandı. Fulya hayalindeki üniversiteyi kazanmıştı.

Ancak komadaydı. Fulya’nın kaydı donduruldu. Çeşitli hastanelerde tedavi gören ve 5 kez ameliyat olan Fulya’nın dramı basında yer alınca Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ devreye girdi.

‘BABAM BENİ GÖRÜYORDUR’
Fulya Yalvaç, “Hayatımın en büyük acısını yaşadım. Ama babam benim savcı olmamı istiyordu. Bu yüzden hayata dört elle sarıldım. Şimdi hayallerimin okulundayım.

Babam beni görüp mutlaka gurur duyuyor ve rahat uyuyordur. Bir gün yürümeyi de başaracağım” dedi. Kızını gözleri yaşlı dinleyen anne Hülya Yalvaç ise “Bugün çok gururlu ve mutluyum” dedi.

Recep DEMİRCİ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;