Rallici sağa çek!

2009 Başkent Rallisi, sürücülere ruhsat ve izin kağıdı soran polis tarafından durdurularak iptal edildi

25 Ekim 2009, Pazar 17:20
A A

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Başkent Otomobil Off Road Kulübü’nün düzenlediği 2009 Başkent Rallisi, polis tarafından durdurularak iptal edildi. 

Ankara’da bir alışveriş merkezinin önünde başlayan 1. Başkent Rallisi, 11 aracın katılımıyla sabah saat 10.00’da start aldı. Alışveriş merkezinin açık otoparkında "zamana karşı seyirci özel etabı" sırasında 3. aracın pisti terk etmesinden sonra polis ekipleri yarışı 10.22’de durdurdu. Yarışın izin kağıdını görmek isteyen polis ekipleri, yarış araçlarını tek tek kontrol etmek istedi. 

RUHSAT SORDULAR

Yarışı düzenleyen yetkililer ve polis ekipleri arasında uzun süren tartışmalar yaşandı. Polis ekiplerinin, alınan iznin kapsamının dışına çıkıldığı ve bazı araçlarda ruhsat bulundurulmaması nedenleriyle yarışın koşulmasına izin vermediği öğrenildi. Polislerin yarışı iptal etmesi kararına, pilotlar ve federasyon yetkilileri tepki gösterdi. 

2009 yılı Türkiye tırmanma şampiyonu Burak Nomer, yaptığı açıklamada, "Biz buraya İstanbul’dan start almaya geldik. 20 senedir yarışıyorum. ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bize her yerde polis ekipleri yardımcı olurken, burada bizi engelliyorlar" dedi. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;