Ramazan'da kapalıyız

Amasya'da Ramazan nedeniyle çocukların yüzme havuzuna kilit vurulurken, Gaziantep'te iftar saatinde bir hasta röntgen odasının önünde sedyede beklemek zorunda kaldı

Ramazan'da kapalıyız

Cankurtaranları çektiler

Türkiye Ramazan ayını coşkuyla yaşarken, önceki gün meydana gelen 3 olay, duyanları şaşırttı. Kocaeli Kandıra’da hafta sonu denize girmek için plaja gidenler cankurtaranların yerinde olmadığını gördü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında çok fazla kişinin denize girmeyeceği gerekçesiyle hafta sonları kurtarma çalışmaları yapan 200 kişilik ekibi geri çekmişti. Ancak gelen tepkiler üzerine bu hafta sonu bir ekibin kontrol amaçlı bölgeye gideceği açıklandı.

Çocuk havuzu kapandı

Amasya’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kendi havuzunda ‘Yaz Okulu’ kapsamında 22 Haziran’da yüzme kursları başlatmıştı. Yüzme kurslarının büyük ilgi görmesine ve okulların açılmasına 1.5 ay gibi bir süre olmasına rağmen Ramazan’ın ilk günü havuzun kapısına kilit vuruldu.

Veliler “Kurs Ramazan nedeniyle kapatılmamalı. Küçücük çocuklar oruç mu tutacak?” diye tepki gösterdi.

‘Yemekteyim’ notu bıraktı

Gaziantep Nizip’te trafik kazası geçiren Mustafa Mor (63), Nizip Devlet Hastanesi Mehmet Cankesen Acil Ünitesi’ne götürüldü. Acil servisteki doktor, Mustafa Mor’un sol ayağında kırık olduğundan şüphelenerek röntgen çekilmesini istedi.

Sedye ile röntgen servisine götürülen Mustafa Mor kapıda ‘Yemekteyim geliyorum’ yazılı notla karşılaşınca yanından geçen doktorlara tepki gösterdi. Sağlık Bakanlığı olayın duyulması üzerine soruşturma başlattı.