Real sıkıntıyı ucuzlukla yendi

Bayrampaşa Forum Alışveriş Merkezi'nde 14'üncü mağazasını açan Real Hipermarketleri'nin Genel Müdürü Özerkan, “Strateji değiştirdik. Fiyatları düşürdük. Kampanyalarda agresif davrandık. Müşteriler sepetlerini önceki yıla göre daha ucuza doldurdu” dedi

14 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

RESMİ AÇILIŞ 20 KASIM'DA

Alman Metro Grup şirketlerinden Real, İstanbul’daki 6, Türkiye’deki 14’üncü mağazasını 20 Kasım’da açıyor. Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde (AVM) yer alan mağazanın, grubun bu yıl yaptığı son açılış olduğunu belirten Real Hipermarketleri Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Mağaza açılışı 1 hafta sonra. Şu anda burada 350 kişi çalışıyor. Açıldığında 47 kasasıyla hizmet verecek” dedi.

SEPETLERİ UCUZLATTIK

Krizin şans getirdiğini belirten Kubilay Özerkan, “Strateji değiştirdik. Fiyatları düşürdük. Kampanyalarda agresif davrandık. Bu sayede müşteriler sepetlerini önceki yıla göre daha ucuza doldurdu. Geçen yıla göre fiyatlarımızda yüzde 2-3 düşüş var. Müşterilerimize bu yıl enflasyon yerine deflasyon sunduk. Bu da bizim için şans oldu. 2010 yılında da bu strateji ile yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

KURBANLIKLAR 599 LİRA

Kubilay Özerkan, kampanyalarla dolu uzun bir açılış süreci düşündüklerini açıkladı. Real’in sürdürdüğü ‘en ucuz ürün gamı’nın iyi gittiği bilgisini veren Kubilay Özerkan, kurbanlık fiyatları konusunda şöyle konuştu: “Fiyatlarımızda piyasa şartlarına göre değişiklik yapacağız. Kolide 18 kiloluk Karaman cinsi kurbanlıklar 599 lira, hisseli dana fiyatları kişi başı 500-550 lira olacak” diye konuştu.

MODERN PAZAR KONSEPTİ

Bayrampaşa’daki mağaza için 10 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ifade eden Özerkan, “Kriz ortamında Fulya, Merter ve Bayrampaşa mağazamızı açtık. Yüzde 30 büyüdük. İstanbul’daki varlığımızı artırıyoruz. Yeni iş olanakları sunuyoruz” dedi. Mağazalarını yeniden yapılandırdıklarını belirten Özerkan “Amacımız geleneksel pazar atmosferini daha hijyenik, daha temiz ve modern ortamda sunmak” dedi.  Gülay ZAİM

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;