Rekor İspanyollar'da

Çarşamba, 09 Haziran 2010 - 05:00

İspanya Futbol Federasyonu, milli takımın Dünya Kupası’nı kazanması halinde her oyuncuya 550 bin euro vereceğini açıklayarak krize yol açtı. İspanya’da muhalefet partileri ‘Ülke ekonomik krizdeyken bu kadar yüksek prim dağıtmak facia olur’ derken, federasyon geri adım atmayarak açıklanan en yüksek prime imza attı.

Messi en iyisi

Kendilerine “Kupanın yıldızı kim olur” diye sorulduğunda Ribery ve Robben “Messi” dedi. Ribery “Şu an en iyi oyuncu Messi’dir” derken, Robben “Ne Ronaldo, ne başkası en iyisi Messi. Beni onunla mukayese edenlere gülüyorum” açıklamasını yaptı.

Rooney’e hakem torpili

İngiltere Milli Takımı’nın Güney Afrika Birinci Lig karmasıyla oynadığı ve 3-0 kazandığı maça Wayne Rooney damgasını vurdu. M.United’ın golcüsü Rooney hakem Jeff Selogilwe’ye “Fu..You!” diye küfür edince saha bir anda karıştı. Güney Afrikalı hakem maçtan sonra “Çok sevdiğim bir oyuncu atmaya kıyamadım, duymazlıktan geldim” açıklamasıyla şaşırttı.

Didier Drogba 32 kişilik kadroda

Fildişi Sahili’nin Japonya’yı 2-0 yendiği maçta dirseğinden sakatlanan ve Bern’de ameliyat olan Didier Drogba yeniden 32 kişilik kadroya dahil oldu. Ne zaman oynamaya hazır olacağı henüz net değil.

Bu kadarına da pes!

Uruguay basını çok az hazırlık maçı oynayıp kupaya katılacak Uruguay’ın Milli Takım Teknik Direktörü Oscar Tabarez’i topa tuttu. Uruguay 2010 yılında sadece martta İsviçre’ye ve mayısta da İsrail’e karşı iki hazırlık maçı oynadı. Tabarez kendisini “En çok hazırlık maçı oynayan şampiyon olsaydı, kazanan şimdiden belli olurdu” diye savundu.