Resmen intihar

Kalp krizi sonucu ölen De Nigris'in menajeri Alper Gökdemir, “Futbolcumuz telkinimize rağmen kariyerine devam etmek için Yunanistan'da 'oynayabilir' raporu almıştır” dedi

Resmen intihar

Bir dönem Gaziantepspor, Ankaraspor ve son olarak Ankaragücü’nde forma giyen, buradan da Yunanistan’ın Larissa Kulübü’ne transfer olan De Nigris önceki gün kalp krizi geçirip hayatını kaybetmişti. Meksikalı futbolcunun menajeri Alper Gökdemir, yaptığı açıklamayla De Nigris’in ölümündeki ihmali gözler önüne serdi. Gökdemir, “Futbolcumuz, avukatımız ve bizlerin telkinlerine rağmen profesyonel kariyerine devam etme kararında ısrarcı olup Yunanistan sağlık kuruluşlarından ’oynayabilir’ raporu alarak bu kararını da uygulamıştır” dedi.

BİZE YAPILAN ELEŞTİRİLER HAKSIZ

Kendilerine yapılan eleştirilerin haksız olduğunu belirten menajer Gökdemir, “Türkiye’de ve dünyada hiçbir kulübün ve oyuncu danışmanlık şirketinin sporcunun hayati tehlikesini hiçe sayarak oyuncuyu ayartıp bunun üzerinden nemalanamayacağına inancımızın sonsuz olduğunu belirtip bu acı olaydan oyuncuların ders çıkartıp spor ailesinin böyle acılarla karşı karşıya gelmemesini tüm kalbimizle dileriz” açıklamasını yaptı.