Rezidans cinayetinde ipuçları geliyor

Ölen işadamı Fatih Edremit'in sevgilisi duruşmada tanık olarak dinlendi

Rezidans cinayetinde ipuçları geliyor

İşadamı Fatih Edremit'in Fulya'da 22. kattaki rezidansından öldürülmesi olayına ilişkin Hasan Heybetli, İsmail Onur Özbizerdik ve Bülent Zara'nın yargılandığı davada, maktül Edremit'in sevgilisi tanık olarak dinlendi. Ara celsede ifade veren Alexandra Shaimordanova, Fatih Edremit ile duygusal ilişki yaşadığını belirterek, cinayeti görmediğini söyledi.

 "POLAT REZİDANSIN DAİRESİNİ KİRALADIM"

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tanık Alexandra Shaimordanova ve tutuklu sanıklar Hasan Heybetli, İsmail Onur Özbizerdik'in avukatları katıldı. Tanık Alexandra Shaimordanova, maktül Fatih Edremit ile iki sene önce tanıştığını, maktül Fatih ile tanıştıktıktan sonra tekstil işini bıraktığını söyledi.

"MAKTÜLLE ARAMDA DUYGUSAL İLİŞKİM VARDI"

Polat Rezidansın 297 numaralı dairesini kiraladığını söyleyen tanık Alexandra Shaimordanova maktül Fatih Edremit ile arasında duygusal ilişki olduğunu ileri sürdü. Tanık Alexandra Shaimordanova olay günü Edremit'in kendi dairesine geldiğini belirterek, "Sonra daireye sanık Onur Özbizerdik geldi. Onur Özbizerdik sık sık Edremit'in yanına geliyordu. Onur Özbizerdik, Fatih'e 'Hasan' isimli birinin geleceğini söyledi. Yemek yedik. Alkol ya da uyuşturucu aldıklarını görmedim. Sonra Fatih ve Onur Özbizerdik 245 numaralı odaya indiler" dedi.

"RESEPSİYONDAN TELEFON GELDİ"

Tanık Alexandra Shaimordanova, "Fatih'in yanıma gelmesi için telefon açtım. Yanımda bulunsun istedim. 'Geleceğim' dedi ama gelmedi. Fatih'e telefonda, 'şüphem var birşey mi kullanıyorsunuz, polisi arayacağım' dedim. Sonra Fatih'in halasının oğlu İsmail Edremit benim daireme geldi. 2 saat birlikte oturduk. Sonra resepsiyondan Fatih'in vurulduğuna dair telefon geldi. Hastaneye gittiğimde Fatih Edremit ameliyata alınmıştı. Hastanede halasının oğlu İsmail Edremit bana, 'burada bulunma ailesi gelecek' dedi. Ben de hastaneden ayrıldım" ifadelerini kullandı.

"SON ZAMANLARDA SIK SIK TARTIŞIYORDUK"

Olay günü Fatih ve sanık Onur Özbizerdik'te silah görmediğini belirten Alexandra Shaimordanova,"Hastanede İsmail Edremit'e Fatih'i kimin vurduğunu sordum. İsmail Edremit'te maktülün bu soruya cevap vermediğini söyledi. Olaydan 15 gün önce Onur ile Fatih arasında bir olay olmuş ancak ben görmedim. Fatih bana, Onur'un kız arkadaşı Aslı'ya iyi davranmadığını söyledi. Fatih, Onur'un kız arkadaşı Aslı'ya iyi davranmamasına sinirlenmiş. Salondaki sehpaya ateş etmiş. Mermi sekip camı kırmış" dedi

"SAYGISIZ BİR DAVRANIŞINA ŞAHİT OLMADIM"

Alexandra Shaimordanova, "297 numaralı daireye başkaları gelmesin diye Fatih ile münakaşa ettim. Onur Özbizerdik'te bu münakaşaya tanık olmuştur. Son zamalarda sık sık tartıştığımız için Fatih sinirleniyordu. Bende evden ayrılıp gidiyordum. Onur'un Fatih'e karşı saygısız bir davranışına şahit olmadım" şeklinde konuştu. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

DHA

2