'Rijkaard İspanya'ya dönüyor'

UEFA Avrupa Ligi 2. turunda Galatasaray'ın Atletico Madrid ile eşleşmesi İspanyol basınında, "Rijkaard ve Leo Franco İspanya'ya geri dönüyor" diye duyuruldu

18 Aralık 2009, Cuma 15:14
A A

İspanyol medyasında yapılan ilk yorumlarda, Galatasaray’ın teknik direktörü olan ve 2003-2008 yılları arasında Barcelona’yı çalıştıran Frank Rijkaard ile Galatasaray’ın Atletico Madrid’ten transfer ettiği kaleci Leo Franco’nun İspanya’ya gelecek olmalarına dikkat çekildi.

RİJKAARD İSPANYOL FUTBOLUNU İYİ TANIYOR


Rijkaard’ın İspanyol futbolunu ve Atletico Madrid’i çok iyi tanıyor olmasına vurgu yapılan haberlerde, "Galatasaray yaşlı bir takım ama her halde zorlu bir rakip" denildi. Ayrıca İspanyol takımları arasında en kötü kuraları Galatasaray ile eşleşen Atletico Madrid ile Wolfsburg ile oynayacak Villarreal’in çektiği kaydedildi.

Kadrosunda Forlan, Kun Agüero, Maxi Rodrigüez, Reyes, Simao gibi önemli futbolculara sahip olmasına rağmen sezona kötü bir başlangıç yapan, Şampiyonlar Ligi’nden elenerek UEFA Avrupa Ligi’ne kalan Atletico Madrid, La Liga da 13 puanla 14. sırada yer alıyor.

Atletico Madrid’te, ligin 8. haftasında teknik direktör Abel Resino’nun görevine son vererek yerine Quique Flores Sanchez’e getirirken, Sanchez de şimdiye kadar bekleneni verememekle eleştiriliyor.

UEFA'da zorlu rakipler

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;