Rijkaard: Paniğe gerek yok

Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard, kimsenin panik havası yaratmasına gerek olmadığını söyledi

07 Ekim 2009, Çarşamba 18:28
A A

Frank Rijkaard, GS TV’de "Rijkaard’la Soru-Cevap" programında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Rijkaard, taraftarlarda ufak da olsa bir panik havasının ortaya çıkmaya başladığının hatırlatılması üzerine, "Kimsenin fazla panik havasına girmesine gerek yok, çünkü önümüzde daha çok maçımız var ve kaliteli bir kadromuz var.

Bu zamana dek iyi işler yapmış bir kadromuz bulunuyor. Burada yapılması gereken şey; disiplinle çalışmak, antrenmanlarda eksiklerimizi kapatmak, bunların üzerine gitmek. Bunları yapacağız, yani fazla panik havasının yaratılmasına gerek yok" diye konuştu.'

'B PLANIMIZ VAR'
Medyada "Rijkaard’ın (B) Planı yok" biçimindeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Rijkaard, böyle bir (B) planının her zaman işlemeyebileceğini dile getirdi. Daha önce takımda kimi değişiklikler yaptıklarını hatırlatan Hollandalı çalıştırıcı, şöyle devam etti: "Nonda maça girdiği zamanları hatırlayalım, maçın kaderini değiştirdiği zamanları hatırlayalım.

O zaman hiç ’Nonda ile Baros neden yanyana oynamıyor?’ diye sorularla karşılaşmıyorduk. O yüzden bildiğimiz işin (A) planı üzerinden gidip, bu planı nasıl daha iyiye getirebilmemizi düşünmemiz gerekir, yoksa mutlaka eğer birşeyler yolunda gitmezse (B) planımız vardır ama şu an için böyle birşey söz konusu değil."

'DERS ALMAMIZ GEREKİYOR'
Rijkaard, Trabzonspor maçında yapılabilecek en güzel değişikliğin kazanmak olacağını kaydederek, "Önümüzde daha çok maçımız var ve onlara konsantre olmamız gerekiyor. Geçmişle yaşamamamız, aynı zamanda Ankaragücü maçından ders almamız gerekir" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;