Rijkaard: Şampiyon biz olacağız

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, sezon sonunda şampiyon olacaklarını iddia etti

Rijkaard: Şampiyon biz olacağız

Rijkaard, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan AVEA Kamp Günlüğü Programı’nın konuğu oldu. Taraftarların kendisine yönelttikleri soruları yanıtlayan Hollandalı teknik adam, "Yürekleri ümitle doldurmak için bir sözünüz var mı?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Taraftarlarımıza ben buradan güzel mesaj vermek istiyorum. Öncelikle arkadaşımızın dediği gibi ümitler çok önemli. Mutlaka ümitlerin, beklentilerin olması lazım. Mutlaka bu tip şeylere inanmanız gerekiyor. Her şeyin başı bence inanmak. Taraftarlarımızın buna inandığını görmek çok güzel. Ama kafalarında bir soru işareti olmasın.

Biz de buna hem teknik ekip olarak, hem takım olarak inanıyoruz ve sezon sonunda onları çok mutlu edeceğimizi, şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Onların da bir şüphesi olmasın."

"BAROS’UN DÖNMESİ ÇOK MUTLU EDECEK"

Rijkaard, Baros’un sakatlıktan geri dönüşünün kendilerini çok mutlu edeceğini ifade etti. "Bu bizim için çok mükemmel bir olay olacak" diyen Hollandalı çalıştırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çünkü biliyorsunuz kendisi gol atma konusunda uzman bir futbolcu. Sakatlığından önce de bize bunu zaten kanıtladı.

Onun gelişiyle sistemde bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. 4-4-3 ve 4-4-2 sistemiyle oynadık 2009 yılında. 4-4-3 sisteminde forvet arkasında bir on numara koyduk, üç tane orta saha oyuncusuyla oynadık. Yani ’bu sistem Baros döndükten sonra değişecek’ gibi yorumlar yapılmasının anlamı yok. Bir şey değişeceğini zannetmiyorum, çünkü sistem birazcık oynadığınız rakiple alakalı."

"PERFORMANSIMIZDAN MEMNUNUM"

Rijkaard, ilk yarıyı lider bitirememelerinin nedenini Manisaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçlarını önde götürürken yedikleri gollere bağladı. İki maçta yedikleri goller nedeniyle ligi ikinci sırada bitirdiklerini anlatan Frank Rijkaard, "Genel olarak takımın performansından memnunum ama bitirdiğimiz yerden çok memnun değilim. Ama çok fazla abartılacak, büyütülecek fark yok.

Lider takımla aramızda şu an bir puan fark var. Bizim burada en önemli öğrenmemiz gereken şey önde götürdüğümüz maçı o şekilde sonuçlandırabilmek, o şekilde bitirebilmek ve bunu da elimizden geldiği kadar yapacağımızı düşünüyorum. Ama genel olarak bunun ana sebebi bazı maçlarda kaybedilen gereksiz puan kayıpları" diye konuştu.

"TÜRK ŞARKILARI HOŞUMA GİDİYOR"

Türkiye’nin ülke olarak müziği çok seven bir ülke olduğunu anlatan Rijkaard, burada çok değerli, çok önemli sanatçıların olduğunu düşündüğünü söyledi. Hollandalı çalıştırıcı, "Televizyon seyrederken bazen denk geliyorum bu tip şarkılara, Türk şarkılarına ve dinliyorum. Hoşuma da gidiyor" ifadesini kullandı.