Rijkaard'a eleştiri yağmuru

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı takımın Hollandalı teknik direktörü Frank Rijkaard'ı sert ifadelerle eleştirdi

Salı, 25 Mayıs 2010 - 15:02

Rijkaard'a eleştiri yağmuru

Albayrak, Galatasaray’ın başarısızlığının sürpriz olduğunu anlatarak, Rıjkaard’ın elde edilen sonuçta büyük pay sahibi olduğunu dile getirdi.

Başarısızlığın gelişiyle ilgili söylenecek çok şeyin bulunduğunu anlatan Abdurrahim Albayrak, "Rijkaard, dünyanın en iyi futbolcularından biriydi, ancak dünyanın en iyi antrenörlerinden biri olmadığını gösterdi" dedi.

"FUTBOLCULARDA BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞANDI"

Albayrak, Rijkaard’ın gelir gelmez maç öncesi kampları kaldırdığını vurulayarak, şunları söyledi: "En başta takım form tuttu, futbolcuların ayakları yere basmadı. 6 hafta sonra ise inanılmaz düşüşler oldu.

Özellikle Baros ve Kewell’ın sakatlığından sonra takımda büyük düşüş yaşandı. Maalesef devre arasında hata üstüne hata yapıldı.

Santrfor sakatken, başka bir santrfor olan Nonda gönderildi. Yerine Jo gibi oyuncu aldı. Jo’nun da Türkiye’de futbol oynamaya değil, gece alemi yapmaya geldiği ortaya çıktı. Bu da verilen paraların yanlış olduğunu gösterdi.

Giovani de istenilen performansı gösteremeyince, Galatasaray gün geçtikçe futbol ve moral olarak düşüş yaşamaya başladı. Takım bir türlü 90 dakikanın sonunu getiremedi. Son dakikalarda ciddi puan kayıpları yaşadı."

"YILDIZLARI SÖNDÜRDÜ"

Abdurrahim Albayrak, Rijkaard’ın Galatasaray’ın yıldızlarını parlatacağına, onları söndürdüğünü savundu.

Servet’in milli takımın değişmez oyuncusu olduğunu hatırlatan Albayrak, "Ben de Servet’in futbolunda düşüş olduğunu düşünüyorum. Ama Rijkaard, Servet gibi çok büyük yeteneği göz ardı etti, onu santrfor bile oynattı. Bence yıldızları söndürdü" dedi.

"ELANO, GALATASARAY’A HİÇBİR ŞEY VERMEDİ"

Albayrak, Galatasaray’a büyük ümitlerle transfer edilen Brezilyalı oyuncu Elano’nun takıma hiçbir şey vermediğini ileri sürdü.

Takıma genç, koşan, mücadele eden oyuncular transfer edildiğini anlatan eski yönetici, "Bazı futbolcular yönetim tarafından çok doğru bir kararla gönderiliyor.

Elano Galatasaray’a hiçbir şey vermedi, sadece parasını aldı. Koşan, hırslı, azimli futbolcular gelecek. Özlediğimiz Galatasaray inşallah yeni sezonda oluşacaktır.

Galatasaray, 1-2 nokta transferle gelecek sezon şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

2