Prof. Dr. Teoman Kadıoğlu

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/02/01/8186532.teoman-kadioglu.png

Risk almaya değer mi?

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 - 05:00

Cinsel ilişkiye girerken kendinizi koruyun, mutlaka ilişkinin başından sonuna kadar prezervatif kullanın. Çünkü hastalık kapabilirsiniz. Risk almaktan daima kaçının ve bazı kişilerin hasta olmadan da mikrop taşıyabileceklerini asla unutmayın...

SORU: Neden hastalık kaptım?

29 yaşındayım, prezervatifle korunmuştum. Ancak bel soğukluğuna yakalandığımı öğrendim. Prezervatif çıkmıştı. Acaba nedeni bu mu? CEVAP Korunmasız bir kişi ile ilişkiye girilmesi cinsel ilişki yoluyla geçen hastalık bulaşması açısından ciddi risk oluşturur. Bunların başında AIDS olarak bilinen immün yetmezlik sendromuna yol açan HIV virüsü gelmektedir. Ayrıca toplumda sık rastanan hepatit (sarılık) ve Herpes çeşitleri de cinsel yoldan bulaşabilen virütik hastalıklardır. Bunlardan başka gonore (belsoğukluğu), klamidya, üreaplazma, trikomonas ve diğer bazı bakteriyel infeksiyonlar da cinsel ilişki yolu ile bulaşabilir. Tüm bunlar düşünülerek ve hastalığı bulaştıran bazı kişilerin hasta olmadan da mikrop taşıyabilecekleri düşünülerek hareket edilmelidir. Prezervatifi bilinçli ve ilişkinin başından itibaren kullanmak büyük ölçüde koruyucudur. Cinsel ilişki esnasında infekte vajinal salgının erkeğin idrar yolu girişinden idrar kanalının içini kaplayan dokuya ulaşması ile geçiş olur. Fakat önlem alınmaz ise daha sonra yapılabilecek doğru yaklaşım asla kulaktan dolma bir şekilde ilaç kullanmak değildir. Mutlaka bir üroloji uzmanına başvurarak detaylı tetkikleri yaptırmak ve belirli bir mikrobun tesbiti halinde uygun ilaç kullanılmalıdır.

[[HAFTAYA]]

SORU: Penis büyüten haplar var mı?


27 yaşındayım. Bir arkadaşım internette penis büyütcü haplar görmüş. Bu haplar 10 hafta kullanılırsa penis yaklaşık 7.5 santim büyüyormuş. Ayrıca hapların yan etkisi yokmuş. Bütün bunlar doğru mu? CEVAP Bu konuyu defalarca yazıp hapların herhangi bir yararı olmadığını belirttim. O hapları kullanıp netice almış bir kişi bile görmedim. İçlerinde olanlar bilinen doğal maddeler, çok meraklı iseniz aktardan daha fazlasını da bulabilirsiniz. Penis büyütme de daha önce bahsettiğim gibi birçok cerrahi teknik denenmiş, hepsi felaket sonuçlar vermiş, insanlar organlarının eski halini arar gelmişlerdir.

Yandex.Metrica