Rize'de yürüyen merdiven dehşeti!

Rize'nin ilk yürüyen merdivenini kullananlar arasında düşüp yaralananlar oldu. Bazıları da korktuğu için merdiven kapatıldı

29 Eylül 2009, Salı 12:40
A A


Rize'de açılan alışveriş merkezinde hizmete giren yürüyen merdiven ilgi odağı oldu. İlk kez gördükleri yürüyen merdivene binmek isteyen Rizeliler izdihama yol açtı. Bazı kişiler yürüyen merdivenden düşerek hafif yaralandı, bazıları çevredekilerin yardımıyla üst kata çıkabildi.

Atatürk Caddesi’nde açılışını Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı'nın yaptığı alışveriş merkezinin en çok rağbet gören yeri yürüyen merdiven oldu. Kentte ilk kez kullanılan yürüyen merdiven büyük ilgi gördü. Açılış ardından yürüyen merdivenden yararlanmak isteyenler izdihama yol açtı. 

KADINLAR KORKTU, MERDİVEN KAPANDI
İlk kez yürüyen merdivene binen bazı kişiler düşerek hafif yaralandı, bazıları da yakınlarının ve çevredekilerin yardımıyla üst kata çıkabildi. Bazı kadınlar korktuğu için merdiven kapatıldı. Bu kişiler alışveriş merkezine yürüyerek çıktı. Renkli görüntülerin yaşandığı mağazada bazı vatandaşlar ise uzun süre yürüyen merdivenlerden inip çıktı.

Alışveriş merkezinin yürüyen merdivenli olmasını kendisinin önerdiğini anlatan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 1970 yılında İstanbul’da tanıştığı yürüyen merdivene binerken kendisinin de düştüğünü söyledi. Bakırcı, “İnsanımız yeniliklere alışacak” dedi. İşyeri sahibi Yusuf Akgün ise, halkın yürüyen merdivene binmekte zorlandıklarını ancak, iniş ve çıkışlarda birer kişiyi yardımcı olmaları için görevlendirdiklerini söyledi.

Muhammet KAÇAR/ RİZE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;