Rock yıldızı, sapıklığını itiraf etti

Galli rock grubu Lostprophets'in solisti Ian Watkins, sübyancı olduğunu kabul etti. 36 yaşındaki Watkins, mahkemede, bebeğe tecavüz teşebbüsü dahil çok sayıda çocuk tacizinden sorumlu olduğunu kabul etti

27 Kasım 2013, Çarşamba 10:00
A A

BBC’nin haberine göre, daha önce hakkındaki iddiaları yalanlayan 36 yaşındaki Watkins, bebeğe tecavüze teşebbüsü dahil olmak üzere çok sayıda çocuk tacizinden sorumlu olduğunu söyledi.

Cardiff Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada, Watkins ve davada adı geçen iki kadın hakkındaki karar 18 Aralık’ta verilecek.

Sanıklar aleyhindeki deliller, bilgisayarlar ve cep telefonlarından toplanırken, polisin, Galler ve Londra’daki çeşitli otellerde yaşanan tacizlerin görüntülerini ortaya çıkardığı belirtildi. Kadın sanıkların da "hem kendi çocuklarını taciz etmekle hem de çocuklarını Watkins’in taciz etmesini sağlamakla" suçlandıkları belirtildi.

WATKINS'İN SUÇLANMASININ ARDINDAN GRUP DAĞILDI


Ian Watkins tarafından 1997 yılında kurulan Lostprophets grubu, Watkins’in çocuk taciziyle suçlanmasından 10 ay sonra Ekim 2013’te dağıldığını açıklamıştı. En ünlüleri Last Train Home ve Rooftops olan beş albüm çıkaran grup, dünyada 3,5 milyon albüm satmıştı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;