Roman adaya seçim şarkısı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, İzmir 1'inci bölge 5'inci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Özcan Purçu, Roman ezgileriyle bestelenmiş seçim şarkısını da tamamladı. Söz ve müziği Roman şarkıcı Çılgın Cemal'e ait olan şarkı büyük beğeni topladı

17 Nisan 2015, Cuma 15:37
A A

Aydın’ın Söke ilçesinde sepet örücülüğü ile geçimini sağlayan bir Roman ailesinin çocuğu olarak 1977 yılında naylon çadırda dünyaya gözlerini açan ve üniversiteye kadar da bu şekilde yaşamını sürdüren Özcan Purçu, kaymakam olma idealiyle başladığı kamu yönetimi eğitimi sonunda bu hedefine ulaşamasa da milletvekili olarak Roman toplumunun sesi olmaya hazırlanıyor.

"Damdan düşen biri olarak biz de damdan düşenin halinden anlarız" diyen Purçu, adaylığının ilk günlerinde doğan kızına da ’Müjde’ adını verdi.

Sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’deki Romanlar’ın oyunu CHP’ye taşımak amacıyla yola çıkan Purçu, seçildiği taktirde Türkiye’nin ilk Roman milletvekili olacak.

 

 

Özcan Purçu, Roman müziği ile seçim şarkısı hazırladı. Söz ve müziği Roman şarkıcı Çılgın Cemal’e ait olan ve büyük beğeni toplayan şarkının sözleri şöyle:

 

 

"Çadırlardan meclise uzanan bir yoldayım
Romanlar’ın yanında onurlu ve gururluyum
Benim adım Özcan Purçu
Romanım ben Romanım
Haklının hep yanında
Romanlarla gururluyum.
Sorunları iyi bilen Romanlarla gururluyum.
Yokluklara göğüs gerdik
Hiç yılmadık ’devam’ dedik
Tüm Türkiye hep el ele
Bu yoksulluk bitsin dedik."

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;