'Ronaldinho 2010'da olmalı'

Brezilyalı efsanevi futbolcu Pele, AC Milan'da oynayan Ronaldinho'nun, Brezilya'nın 2010 Dünya Kupası kadrosuna çağrılması gerektiğini söyledi

24 Mart 2010, Çarşamba 11:41
A A

Brezilya milli takımıyla 3 kez Dünya Kupası’nı kazanan Pele, yaptığı değerlendirmede, Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga’nın, 30 yaşındaki Ronaldinho’yu kadroya alması gerektiğini söyledi.

Pele, "Brezilya’nın doğru yolda olduğunu düşünüyorum, ancak dikkatli olmamız lazım. Kadrodaki oyuncuların çoğu, daha önce Dünya Kupası’nda oynamadı, bu nedenle üzerlerinde çok fazla baskı olacak. Bunu kaldırıp kaldıramayacaklarını göreceğiz. Ronaldinho şu anki gibi oynarsa diğer oyuncuların baskıyı kaldırmasına yardımcı olabilir" dedi.

MESSİ-RONALDO VE ROBİNHO

Pele, Arjantinli Lionel Messi, Portekizli Cristiano Ronaldo ve Brezilyalı Robinho’nun, Dünya Kupası’nın yıldızı olabileceğini belirtti.

Messi’nin, Barcelona’daki formuna ulaşamayabileceğini düşündüğünü kaydeden Pele, "O, çok iyi bir oyuncu. Barcelona’da muhteşem oynuyor ama iş milli takıma geldiğinde o kadar iyi değil. Bu, Arjantin Milli Takımı’nın Barcelona gibi olmamasından kaynaklanıyor" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;