Ronaldo formanın altında kaldı!

Dünyanın en pahalı futbolcusu olarak Real Madrid'e giren Ronaldo, Beckham kadar forma sattıramadı

10 Kasım 2009, Salı 11:00
A A

İspanyol devi Real Madrid'in geçen haziran ayında 133 milyon dolar gibi rekor bir fiyatla Manchester United'dan aldığı Cristiano Ronaldo, takımın Beckham'ı transfer ettiğinde başlayan forma satışı patlamasının kenarından bile geçemedi. 

İngiliz golcü Beckham, Real Madrid'e 2003 yılında katılmış ve 2007'de de ABD'deki Los Angeles Galaxy takımına transfer olmuştu. Bununla birlikte, Beckham'dan 3 kat daha düşük bir fiyatla Real Madrid'e gelmesine rağmen Beckham, şu an dünyanın en pahalı futbolcusu olan Ronaldo'dan çok daha fazla Real madrid forması sattırdı. 

YÜZDE 75 DAHA DÜŞÜK

Ronaldo'nun takıma katılmasından bu yana, takımın resmi Adidas formalarının satışı, Becham dönemindekine oranla yüzde 75 düşük seyrediyor. Dolayısıyla, takımın bu satışlardan elde ettiği gelir de otomatik olarak düşüyor. 

Beckham'ın transferinden sonraki 1 yıl içinde Real Madrid'in takım olarak kazancı yüzde 27 artış göstermiş; kârın yüzde 22'sini ise forma satışları oluşturmuştu. Real Madrid, Ronaldo'nun alınışından sonraki aynı dönem içinde elde edeceği toplam kârda sadece yüzde 3.5lik bir artık bekliyor.

Posta İnternet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;