Rosie Mercado inat etti ve zayıfladı

Üç çocuk annesi genç kadın için her şey bundan 5 yıl önce başladı. Los Angeles'tan New York'a gitmek isteyen genç kadına bir görevli "Hanımefendi, bir değil iki kişilik bilet almalısınız. Bu kiloyla tek koltuğa sığamazsınız" dedi

28 Haziran 2016, Salı 12:02
A A

"üç çocuk annesi genç kadın için her şey bundan 5 yıl önce başladı. Bir yolculuğa çıkmak üzere havaalanına gitti Rosie Mercado, bilet alacaktı. Los Angeles'tan New York'a gitmek isteyen genç kadına bir görevli "Hanımefendi, bir değil iki kişilik bilet almalısınız. Bu kiloyla tek koltuğa sığamazsınız" dedi.

Her ne kadar uzun bir süredir büyük beden model olarak çalışsa da bu sözler Mercoda'nun gücüne gitti. Gözyaşları süzülmeye başladı yanaklarından. O anda da karar verdi: Bu kilo sorununa bir çözüm bulacaktı.

"Bu olayın yaşandığı sırada 180 kilodan fazla bir ağırlığa sahip olan Rosie Mercado, azmetti ve sonunda başardı. Neredeyse bedeninin yarısını "yok etti."

önce bıçak altına yattı. Sonra da spor ve sağlıklı beslenmeyle zayıfladı ve şu anda da yaklaşık 76 Kilo civarında genç kadın. Dile kolay!

"Mercado görevlinin kendisine "bu bedenle tek koltuğa sığamazsınız, iki kişilik bilet almanız gerekir" sözlerini işittiğinde neler hissettiğini de şöyle anlattı:

""Herkesin önünde söyledi bu sözleri. çok utandım. Bazı insanlar bu sözlerin çok kaba ve zalimce olduğunu söyledi. Bazıları da güldü. Ben ise ağlamaya başladım. Hızlıca kontuara gittim ve çabucak iki kişilik koltuk parası ödedim."

Rosie Mercado kilo sorununu çözmek için önce mide operasyonu geçirdi. Bu süreçte oldukça zor geçti genç kadın için. Ama o elde ettiği sonucu görünce çektiği bütün acılara değdiğini söylüyor.

Sonra da düzenli bir beslenme ve egzersiz programı uygulamaya başladı Rosie Mercado

Bununla da yetinmedi. Kilo verdikten sonra da sarkan derilerini toplatmak için başka bir operasyon daha geçirdi. Şimdi ortaya çıkan görüntüden son derece memnun Rosie Mercado.

Bu değişimin ardından büyük beden kadınlara yönelik giysiler üreten firmalar için modellik yapıyor.

"Hayatından son derece memnun olan 1.75 santim boyundaki Rosie Mercado, Instagram sayfasından kendisi gibi kilo vermek isteyenlere yol gösteriyor. Ve ekliyor: "Sizi ne mutlu ediyorsa o sizin seçiminizdir. Sorumluluk alın ve bahaneler üretmeyi bırakın!"