RTE plakalı otomobili için 200 bin TL istiyor

Giresun'un Bulancak ilçesinde yaşamını sürdüren Muslihiddin Aydın adlı vatandaş sahiplik ettiği 1994 Model şahin marka taşıtı için tam 200 bin Türk Lirası istiyor

31 Mart 2015, Salı 09:33
A A
Aracı görmeye gelen vatandaşlar 200 bin liralık fiyatı duyunca şaşkına dönüyorlar. Aracı almak için kendilerine ait lüks araçlarından vazgeçip takas önerenler bile var. Aracından bu fiyatı istemesinin bir sebebi ise plakasının 06 RTE 28 olması.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin kafa harflerini simgeleyen 06 RTE 28 plakalı vasıta için Milletvekili namzet adayları, Belediye Başkanları ve birden fazla siyasetçi Muslihiddin Aydın’ın kapısını çalıyor.
 
 
Aydın, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sempatimden dolayı uzun süredir RTE plaka arıyordum aramalar neticesi bir çok fazla vasıta sahibi ile görüştüm fakat bütçeme uygun vasıta bulamadım en nihayet bundan 2 ay evvel Başkent Ankara ’da bu taşıtı buldum. Araç Hem RTE plaka hem de nihayet rakamları yaşadığım şehrin plaka numarası olması sebebi ile kendi aracımı çabuk bir biçimde değerinin altında satarak 25 bin liraya bu taşıtı aldım. Araç Giresun’a geleli daha 1 ay olmasına rağmen çok fazla yoğun ilgi gördü. Hatta yolda taşıtı durdurup fotoğraf çektirenler bile oldu“ diye belirtti.
 
Aydın 200 Bin TL gibi iyi bir öneri gelirse aracını satmayı düşünüyor. 
 
İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;