RTÜK Hande Ataizi'nin programını sonlandırdı

Sony Channel Türkiye'de yaptığı evlilik programı RTÜK'ün verdiği ağır cezalardan sonra yayından kaldırılan Hande Ataizi, aynı kanalda farklı bir formatla ekranda olacak. Hande Ataizi artık yarışma programı sunacak

09 Kasım 2017, Perşembe 22:24
A A
RTÜK tarafından getirilen yayın yasağını delen ve izdivaç programı sunmaya başlayan Hande Ataizi'nin programı iptal oldu. Verilen ağır cezaların ardından izdivaç programı yayından kaldırılan güzel sunucu, farklı yeteneklerin sergileneceği yeni bir yarışma programı ile ekran yolculuğuna devam edecek.

Sony Channel Türkiye'de "Hande Ataizi ile" adıyla yayımlanan programa RTÜK tarafından en üst sınır olan yüzde 5 oranında para cezası ve 5 kez yayın durdurma cezası verilmişti. Cezaların ardından izdivaç programı yayından kaldırılan Hande Ataizi, aynı kanalda farklı bir formatla ekranda olacak.

RTÜK: STÜDYO İÇİ VE DIŞINDA YAKINLAŞTILAR

 
"Hande Ataizi ile" adıyla yayımlanan programı inceleyen Üst Kurul, bu programda stüdyoda bulunan damat ve gelin adaylarının birbirleriyle stüdyo içi ve dışında yakınlaştıklarını, programda katılımcıların beğendikleri adaylarla birbirini tanımasına imkan tanındığını ve bu süreçlerde yaşanan tartışmalar ile katılımcıların birbirlerini yalancılıkla suçladığı diyalogların da ekrana yansıtıldığını tespit etmişti.
 

ÜST SINIRDAN CEZA VERİLDİ

 
23 Ekim Pazartesi günü yayına başlayan "Hande Ataizi ile" isimli evlilik programına en üst sınır olan yüzde 5 oranında para cezası uygulanması kararlaştırdı. Programa ayrıca 5 kez yayın durdurma cezası verilmişti.
 

YARIŞMACILARA 20 SORU SORULACAK

 
Sony Channel Türkiye'de yayınlanacak programda yarışmacılara 20 soru soruluyor ve soru başına belli bir süre veriliyor. Her bölüm iki etap ve bonus etabından oluşuyor. Yarışma için öncelikle onar kişilik iki takım belirleniyor ve büyük ödül için yarışmacılar tüm yeteneklerini ve bilgilerini ortaya koyuyor

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;