Rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayacak ipucu

Rujunuzun gün boyu ilk sürdüğünüz gibi kalmasını ister misiniz? İşte rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayacak ipuçları…
 

15 Aralık 2017, Cuma 09:28
A A
Evden çıkarken sürdüğünüz rujunuz gün içinde dağılır. Özellikle kırmızı ruj, dişlerinize bulaşarak kötü bir görüntü oluşturur. Ancak küçük bir hile ile rujunuzu sabitleyerek hem dağılmasını önleyebilir hem de daha uzun süre dudaklarınızda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Rujunuzun kalıcı olmasına yardımcı olacak makyaj uygulaması için ihtiyacınız olan ruj, rujunuzun rengine benzer bir tonda allık, kağıt mendil ve kabarık yumuşak bir makyaj fırçası. İlk olarak her zamanki gibi rujunuzu dudaklarına sürün.

Daha sonra kağıt mendili ikiye ayırarak ince parçasını dudaklarınızın üstüne koyun ve fırça yardımıyla hafif dokunuşlar ile allığınızı mendilin üstünden dudaklarınıza sürün. Kağıt mendil filtre görevi görerek dudaklarınızda çok fazla pudra kalmasını ya da fırçanıza rujun bulaşmasını engelleyecektir. Allık yerine transparan pudra da kullanabilirsiniz. Ancak transparan pudra, dudaklarınızın üstünde kireçli bir görüntü vererek doğal olmayan bir bitiş sağlar.
 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;