Rum lidere suikast hazırlığı

Kıbrıs Rum Kesimi lideri Hristofyas, tatilini geçireceği yazlık evinin yakınlarında patlayıcı bulunması üzerine seyahat programını iptal etti

30 Aralık 2012, Pazar 00:35
A A

Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Dimitris Hristofyas'ın yılbaşı tatilini geçireceği yazlığının yakınlarında 1.5 kilo TNT tipi patlayıcı bulundu. Kendisine yönelik bir suikast düzenlenebileceği endişesi üzerine, Rum lider yazlığına gitmekten vazgeçti.

Rum polisi, patlayıcıların Hristofyas'ın yazlığına 500 metre, eve giden yola ise 15 metre mesafede bulunduğunu bildirdi. Patlayıcı ile birlikte bombayı cep telefonu ile ateşleyebilecek bir fünye bulunduğu, ancak düzeneğin kurulu olmadığı ifade edildi. Rum lidere yönelik herhangi bir tehdit bulunmadığına dikkat çeken yetkililer, bombalı düzeneğin Güney Kıbrıs'ın içinde bulunduğu ekonomik krizle ilişkili olabileceği üzerinde duruyor.

NTV

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.