Rus gençlerin ölüm oyunu

Rusya'da bugünlerde gençler arasında yaygınlaşan ölümcül çılgınlık, polisi harekete geçirdi. Gençler Moskova metrosunda trenlerin arkasına asılıp, 'sörf' yapıyor

25 Mart 2011, Cuma 07:42
A A

Eldiven ve kayak gözlükleri takan gençler, Moskova metrosunda trenlerin arkasına asılarak karanlık tünellerden geçiyor ve 'eğlence ve adrenalin' uğruna hayatlarını riske atıyorlar.

Bazılarının trenin üzerine çıkmaya başladığı da belirtilirken, gençler bu çılgınlık sırasında kendilerini görüntülemeyi de ihmal etmiyor. Görüntüler daha sonra Youtube ve Facebook'un Rus versiyonu vkontakte gibi sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanıyor.

Sanal ortamda bu etkinlik üzerine gruplar da oluşturuluyor. Bazı grupların üye sayısı 2 bini buluyor. Ancak bu çılgınlık şimdiden iki can aldı. 19 yaşındaki iki üniversite öğrencisi, Viktor Vartanyan ve Ivan Mikirtumov alçak bir tünel girişine çarpmaları sonucu yaşamını yitirdi.

Polis şimdi istasyonlardaki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alırken, güvenlik önlemleri artırılıyor. Ancak yakalanacak gençler için öngörülen cezanın sadece 2.5 Euro kadar olması, caydırıcılık sağlamıyor ve bu tehlikeli faaliyet gençler arasında yayılmaya devam ediyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;