Rus iş adamı, ultra lüks yatıyla Bodrum'da!

Dünyanın en zengin iş adamlarından, gaz üretim şirketi Northgas'ın Yönetim Kurulu Başkanı Rus milyarder Farkhad Akhmedov'un (Ferhad Ahmedov) ultra lüks yatı Bodrum'a demirledi

13 Ağustos 2017, Pazar 17:04
A A

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan gaz üretim şirketlerinden Northgas'ın patronu Rus milyarder Farkhad Akhmedov (Ferhad Ahmedov), eşi Tatyana Akhmedov, üç çocuğu ve yakın dostlarıyla birlikte 115 metrelik ultra lüks motoryatı 'Luna" ile Bodrum'a dün geldi.

Yunanistan'ın Korfu, Mikonos, Tilos, Leros adalarını gezdikten sonra Bodrum'a gelen Farkhad  Akhmedov ve ailesinin bulunduğu yat, Yalıkavak'taki Küdür Yarımadası açıklarına demirledi. Dev yatı görmek isteyenler koya akın etti.

Yatın üzerinde bol bol güneşlenen iş adamı Farkhad Akhmedov, tatilin tadını çıkardı. Yatın etrafında 6 zodyak botla güvenlik önlemi alındı. Rus milyarderin konukları da koyda gün boyu su sporları yaptı.

Farkhad  Akhmedov, daha sonra ailesiyle botla koyda gezdi.  Akhmedov'un, Yalıkavak Limanı'ndaki balıkçılardan toplam 150 kilo kalamar, ahtapot ve yörede çıkan balık türlerinden satın aldığı öğrenildi.Akhmedov'un motoryatı bu yılın başında İngiliz futbol takımı Chelsea'nin sahibi Rus milyarder Roman Abramoviç'ten aldığı öğrenildi.

ROKET ATARA KARŞI SAVUNMA SİSTEMİ VAR

ROKET ATARA KARŞI SAVUNMA SİSTEMİ VAR

Yüzme havuzu, helikopter pisti, mini denizaltı, 6 sürat teknesi, kurşun geçirmez camları ve her türlü roket atara karşı savunma sistemi olan çelik gövdeli 'Luna' isimli motoryat, saatte 30 mil hız yapabiliyor.

Süper lüks yatta 30'u hizmet için 20'si koruma 50 personel görev yapıyor. Su sporları ve dalış merkezi bulunan yatın üzerinde birisi kapalı birisi açık iki yüzme havuzu var.

Farkhad Akhmedov'un ailesi ve yatta bulunan konuklarının 10 gün boyunca Bodrum Gökova ve Hisarönü koylarında tatilini sürdürecekleri öğrenildi.