Rus milyarderin ultra lüks yatı Marmaris’te 2.2 milyon lira bıraktı

Marmaris’te gümrüklü limanda demirli Rus milyarder Andrey Igorevıch Melnichenko’nun ’dünyanın en pahalısı’ olma özelliğine sahip ’Sailing Yacht A’ isimli yelkenli yatı, servet bıraktı. Akaryakıt, yiyecek- içecek ikmali ve liman ücreti dahil yaklaşık 2 milyon 200 bin lira ödeme yapıldığı öne sürüldü.

19 Kasım 2017, Pazar 23:20
A A
MARMARİS'TE DEMİRLEDİ

MARMARİS'TE DEMİRLEDİ

Dünyanın 14’üncü zengini Rus milyarder Andrey Igorevich Melnichenko’nun sipariş üzerine 2 yıl önce denize indirilen 290 milyon sterlin (1 milyar 21 milyon lira) değerindeki dünyanın en büyük ve en pahalı yelkenli yatı ’Sailing Yacht A’, dün saat 16.00 sıralarında Körfez’e giriş yaparak Marmaris’teki gümrüklü limana demirledi. 

Görünümü ve rengi ile halkın ilgisini çeken yelkenli yat için İzmir’in Aliağa Rafinesi’nden 23 tanker getirildi. 

AKARYAKIT İKMALİ YAPILDI

AKARYAKIT İKMALİ YAPILDI

4 saat içinde 1 milyon 600 bin lira değerinde 750 bin litrelik akaryakıt ikmali yapıldı. 5 vidanjör ile yatın atık suları alındı. 

3 TENEKE BAL GETİRİLDİ

3 TENEKE BAL GETİRİLDİ

Yiyecek-içecek ikmalinin yapıldığı yelkenli yata ayrıca sipariş üzerine tanesi 20 kilo ağırlığında 3 teneke Marmaris çam balı getirildi. 

Lüks yelkenli yatın liman demirleme ücreti, akaryakıt ve yiyecek-içecek ikmali ile birlikte yaklaşık 2 milyon 200 bin lira ödediği kaydedildi. 

YUNANİSTAN'A VE FRANSA'YA GİDECEK

YUNANİSTAN'A VE FRANSA'YA GİDECEK

Ultra Lüks yatın mürettebatına verilecek talimata göre bu akşam üzeri geldiği Yunanistan’ın Rodos Adası’na oradan Fransa’ya gideceği ifade edildi.

50 PERSONELİ VAR

50 PERSONELİ VAR

50 personelin hummalı bir temizlik çalışması yaptığı lüks yatta Rus milyarderin bir akrabasının bulunduğu belirtildi. DHA