Rüştü ve İbrahim

Perşembe, 26 Kasım 2009 - 05:00

Manchester United, Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükselmiş olmanın verdiği rahatlıkla Premier Lig’de fazla şans vermediği, ağırlığı genç oyunculardan kurulu bir kadroyla sahaya çıktı. Bu genç oyuncular bir türlü tempoyu ayarlamadı. Kapalı savunmayı açacak becerileri de olmadığından bu durum doğal olarak Beşiktaş’ın işini kolaylaştırdı.

Beşiktaş, Avrupa’nın en iyi savunma yapan takımlarından birisi. Oyunun genelinde de Beşiktaş savunma anlayışını çok iyi uyguladı. Bu kadar oyuncuyla savunma yapmanın sonucunda da daha çok hücum varyasyonu daha çok şut daha çok göze hoş gelen oyun beklemek de doğru olmaz.

Beşiktaş Old Trafford Stadı’nda tarihe geçecek bir maç kazandı. Siyah-Beyazlı takımda bütün oyuncular istekliydi, arzuluydu. Özellikle iki oyuncuyu yazmadan geçemeyeceğim. İbrahim Üzülmez ve Rüştü...

Ülkemizde biraz yaşlanınca, biraz da formsuz olunca hemen artık bu oyuncunun futbolu bırakması gerektiği bunun niye oynatıldığıyla ilgili yorumlar yapılır. Bunlara en iyi cevabı özellikle son iki maçtır Fenerbahçe ve Manchester karşısında verdiler.

Alex Ferguson 70’inci dakikadan sonra oyunun tamemen kilitlendiğini görünce iki tecrübeli oyuncuyla oyuna müdahale etmeye çalıştı. Son dakikalarda iki çok ciddi pozisyon buldular ama bunlar da kaleci Rüştü’nün inanılmaz kurtarışlarıyla neticesiz kaldı.

Beşiktaş’ta bu galibiyette emeği geçen herkesi kutluyorum. Özellikle Fenerbahçe galibiyetinden sonra bu galibiyet Beşiktaş’ı inanılmaz motive edecektir. Fakat unutulmaması gereken CSKA Moskova maçı çok zor geçecek. Çünkü Beşiktaş o maçı mutlaka kazanmak zorunda.