Rüşvet iddialarıyla ilgili konuştu

İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, Genel Başkanı Serdar Denktaş ile Milletvekili Ahmet Kaşif'i kendisine rüşvet vermekle suçlamış, rüşvet aldığını da itiraf etmişti. KKTC'de İskele Milletvekili Aslanbaba, "Tüm amacım siyasetteki yozlaşmayı ve kirlenmeyi, gencinden yaşlısına bütün vatandaşlarımıza ifşa etmekti" dedi

04 Temmuz 2013, Perşembe 14:35
A A

KKTC'de İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, rüşvet iddialarına ilişkin Cumhuriyet Meclis'inde basın toplantısı düzenledi.

>>BÖYLE AÇIKLADI

Son yaşanan sürecin kendisini  ve Kıbrıs Türk siyasetini yıpratttığını ifade eden Aslanbaba, "Bu ülkede siyaset yapan bazı kesimlerin ne denli çıkarcı, bencil, rüşvetçi ve yalana dayalı çalıştığını gündeme getirmeye çalışırken, kendimi bir anda rüşvet skandalının içinde rüşvet alan kişi olarak bulmaktan dolayı fevkalade müteessirim" değerlendirmedinde bulundu.

BUNDAN SONRA DA KİMSENİN İHTİYACI OLMAYACAK

"Tüm amacım siyasetteki yozlaşmayı ve kirlenmeyi, gencinden yaşlısına bütün vatandaşlarımıza ifşa etmekti" diyen Aslanbaba, bunu büyük oranda başardığını düşündüğünü söyledi. Aslanbaba, rüşvet almak ya da vermek gibi gayrı ahlaki yöntemlere her zaman karşı durduğunu savunarak, şu ifadeleri kullandı "Aslanbaba’nın kimsenin rüşvetine ihtiyacı yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Benim söz konusu parayı kabul etmemin nedeni, ses kayıtlarıyla, belgeleriyle bunu ortaya çıkartıp afişe etmek istememdir. Kimsenin adamı olmadığım için siyasetimizdeki kirlenmeyi bu denli cesurca, belgeleriyle, kayıtlarıyla ortaya koymak cesaretini göstermiş olmaktan dolayı da büyük gurur duyuyorum.  Ejder Aslanbaba şimdiye kadar kimsenin adamı olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Bu böyle bilinmelidir. Savcılık tarafından açılan davada çıkış yasağının kaldırılmasıyla aklanmış oldum, Serdar Denktaş ve Ahmet Kaşif'in rüşvet verdiğiyle ilgili inceleme devam etmektedir."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;