Rusya fotoğrafını istedi

Rusya, Antalya'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası komaya giren ve tedavisi Samsun'da süren Umut'un ailesinin bulunması için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı'ndan Rus gencin fotoğraflarını istedi

26 Nisan 2014, Cumartesi 13:44
A A

Umut'un tedavisi Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde devam ediyor.

KORUYUCU ANNE

Umut'a 6 yıldır koruyucu annelik yapan Gülsüm Kabadayı da Umut'un ailesinin bulunmasını temenni etti. Kendisinin 3 çocuğu olduğunu hatırlatan Kabadayı, şunları söyledi:

"Ben de bir anayım. Umut'un da Rusya'da bir annesi var. Annelik çok farklı bir duygu. Çocuğu doğurmak farklı, bakmak farklı ancak Umut, bir anne arıyor. İnşallah Umut'un annesi bulunur ve Samsun'a gelir, beraber Umut'a bakarız. Zaten Umut iyi olduktan sonra annesinin yanında olmaya veya benim yanımda olmaya kendi karar verecek ancak Umut'tan ayrılmak benim için çok zor olur. Ben Umut'un tedavisi için 4 ay önce Antalya'dan Samsun'a 3 çocuğumu bıraktım geldim. Onlar da benim evlatlarım. Ben de çocuklarımdan hiç ayrılmamıştım. Ben kendimi Umut'a adadım. 'Hiç hareket edemez' dediler, 4 ayda Samsun'daki tedaviyle hareket etmeye ve başını dik tutmaya başladı. Yani 'olmaz' dedikleri şeyler oldu. İnanıyorum Umut'un ailesini de bulacağız."

RUS KADINLAR UNUTMADI

Umut'u unutmayan bir grup Rus kadın, gencin tedavi gördüğü hastaneye çeşitli oyuncaklar gönderdi. Umut'un oyuncakları elinden bırakmadığı görüldü. Umut'un rahatça gezebilmesi için Rusya'dan tekerlekli sandalye gönderildiği de öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;