'Rüyasında'' karısını boğdu, ceza almadı

İngiltere'de uyku esnasında rüya görürken karısını boğan adam serbest bırakıldı

'Rüyasında'' karısını boğdu, ceza almadı

Güney Galler’den Brian Thomas, geçen sene temmuzda tatildeyken 40 yıllık karısı Christine’i boğarak öldürdü ve hakkında cinayetten dava açıldı. Ancak Thomas’ta uyku hastalığı bulunduğunu kabul eden savcılar, Thomas’ın her ikisi de uykudayken cinayeti işlediği sırada, vücudu üzerinde kontrolü bulunmadığı sonucuna vararak davayı geri çekti. 

ÇOK CANLI RÜYALAR GÖRÜYORMUŞ

Tatillerini karavanda geçiren çiftin uyurken, otomobilli gençler tarafından rahatsız edildiği, daha sonra rüyasında gençlerden birinin karavana girdiğini gören Thomas’ın uyandığında yanında karısının cesediyle karşılaştığı ve polisi aradığı bildirildi. 

Thomas’ın düzenli olarak aldığı antidepresanların kendisini iktidarsız bıraktığı, karısıyla "yakınlaşmak" istediği için tatile gitmeden önce ilaçları bıraktığı belirtildi. Tıp uzmanları, ilaçların böyle aniden bırakılmasının Thomas’ın çok canlı rüyalar görmesine yol açmış olabileceğini söylediler. Hakim, yasaların gözünde Thomas’ın yaptığının sorumluluğunu taşımadığını, kendisinin nazik ve karısına bağlı bir erkek olduğunu söyledi. 

AA