Saba Tümer: Aradığımız kıyafeti bulamadık kendimiz tasarladık

Saba Tümer’i artık moda dünyasında da izleyeceğiz. Kız kardeşi Eda Yamaç ile hayata geçirdikleri giyim markası Flow satışlarına 22 Mayıs’ta başlıyor. Saba Tümer, uygun fiyat-kaliteli ürün iddiasıyla yola çıktıklarını söylüyor. Markanın yüzü de kendisi olacak

21 Mayıs 2017, Pazar 05:00
A A
RÖPORTAJ: SELİN KELEŞ

■ Nereden çıktı bu güzel kıyafetler? Fikir nasıl doğdu?

Feminen, cool, rahat, kaliteli, aynı zamanda da seksapeli olan parçalar bulmakta zorlanıyordum. Benim için giydiğim kıyafetin içinde mutlu hissedebilmem çok önemli. Bir gün alışveriş yaparken o kadar bunaldım ki, döndüm Eda’ya, gel şunu ‘kendin pişir kendin ye’ yapalım, fenalık geldi içime aradığımı bulamamaktan dedim. O da, “Bu kadar zaman yapmadığımız hata” dedi. Koşa koşa eve gidip çalışmaya koyulduk. Aradığımızı bulamayınca kendimiz tasarladık.

■ Flow ne demek?

Akış’ anlamına geliyor. Bizim çok hoşumuza gitti. Hayatta akış halinde olmak çok önemli. Markamızı üzerinde taşıyan herkesin akışta olması için de ‘Flow’ dedik.

■ Tanıtım yüzünüz kim olacak?

Benim tarzımı yansıttığı için kendim tanıtmayı uygun gördüm. İleride başka ünlülerle de çalışmak isteyebilirim.

■ Nasıl bir yenilik getireceksiniz moda dünyasına?

Uygun fiyatlı ürünlerin de kaliteli olabileceğini göstereceğiz.

■ Peki ürün yelpazesi ne olacak?

Spor, abiye... Koleksiyonumuzun en büyük özelliği her kıyafetin dönüşebilmesi. İster gece hoş bir yemeğe, ister gündüz işe giderken kombin yapabilirsin. Yırtmaçlı bir pantolonu şıpıdık terliklerinle plajda da giyebilirsin, topuklu ayakkabılarınla hoş bir akşam yemeğine de...

Her ürünün birden çok şekilde kullanılabilmesini baz aldık. Kısacası hepsi pratik, kullanışlı, hayat kurtaran kıyafetler. Düz beyaz bir tişört bile dekoltesiyle, kalıbıyla, duruşuyla, kumaş kalitesiyle farkını gösterecek. Doya doya giy...

■ Flow’u sosyal medyada görecek miyiz?

Instagram’da ‘flowbyus’ adında bir hesabımız var. Ürünlerimize herkes kolaylıkla ulaşsın diye Trendyol’da da satılacak.

■ Fiyat aralığı nasıl olacak?

Herkesin alabilmesi için fiyatlarımızı gayet uygun tuttuk. Her parça çok yönlü kullanılabileceği için, neredeyse hiç para vermemiş gibi hissedecek müşterilerimiz.

■ Ne zaman, nereden alabileceğiz bu kıyafetleri?

22 Mayıs’ta Trendyol’da satışımız başlıyor. Şimdilik sadece internet üzerinden satış yapmayı planlıyoruz.

Eda’ya sormadan çöp almam

■ Tasarımlar kime ait?

Kardeşim Eda ile beraber yaptık. Bu konuda çok şanslıyım. Eda’nın gustosuna çok güvendiğim için gözüm kapalı yola çıktım.

■ Kardeşinizin moda tasarımı tecrübesi var mıydı?

Eda İtalya’da moda okudu. Yıllardır hem programlarımda hem de özel hayatımda stilistliğimi yapıyor. Kendisi aynı zamanda alışveriş danışmanı. Adını veremeyeceğim birçok sosyetik ünlünün gardırobunu yapıyor.

■ Siz de danışıyor musunuz?

Evet. Eda’ya sormadan çöp bile almam. Yurtdışında bile olsam muhakkak almayı düşündüğüm şeyin fotoğrafını çeker ona sorarım. En zoru da saat farkı olan ülkelerde oluyor. Uykusuz bırakıyorum kızcağızı. Ama boşuna para vermek istemiyorum. Alıyorsam tepe tepe kullanmak isterim.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;